• NAUCZANIE HYBRYDOWE KOMUNIKAT

• 11.05.2021
        • KOMUNIKAT

Od 17 maja 2021r.  uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę

w tzw. systemie hybrydowym

Informujemy, że organizacja pracy w tygodniu 17-21 maja 2021 roku będzie przedstawiać się następująco:
          Klasy 0-3 - nauka w trybie stacjonarnym

Klasy 4-7 w trybie hybrydowym zgodnie z poniższym harmonogramem:

Poniedziałek, wtorek, środa - Klasy 4a, 4b, 6a, 6b – w trybie stacjonarnym

Poniedziałek, wtorek, środa - Klasy 5, 7a, 7b – w trybie zdalnym

Czwartek, piątek – Klasy 4a, 4b, 6a, 6b – w trybie zdalnym

Czwartek, piątek – Klasy 5, 7a, 7b – w trybie stacjonarnym

Klasa 8 – w trybie zdalnym

W tygodniu 24-28 maja nie będzie zajęć lekcyjnych (24 i 28.05.2021r. dni wolne zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, 25-27.05.2021r. - egzaminy ósmoklasisty)

Od 31 maja 2021r. wszyscy uczniowie  uczą się stacjonarnie w szkołach

• Zajęcia rekreacyjno - ruchowe na boisku sportowym Orlik

• 10.05.2021
        • Od 10 maja 2021 roku zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5w Bełchatowie do udziału w zajęciach sportowych na boisku Orlik. Zajęcia będą prowadzone przez Animatora i  Instruktora Sportu  p. Radosława Kozonia oraz p. Piotra Kulińskiego.

• Zawody w szachy

• 30.04.2021
        • W szkolnych rozgrywkach sportowych, które odbyły się 29 kwietnia wzięło udział 34 uczestników. Rozgrywki odbyły się w systemie pucharowym. W najlepszej czwórce znaleźli się Tatiana Figlus, Lilianna Mirota, Patryk Kępiński oraz Szymon Strąkowski. W meczu półfinałowym Liliana Mirota wygrała z Tatianą Figlus i zmierzyła się w finalne z Szymonem Strąkowskim, który wygrał całe zawody. W meczu o trzecie miejsce … był remis! Jednak rozegrano dodatkową szybką partię, która wyłoniła zwycięzcę . Na szczególne wyróżnienie zasługuje Lilianna Mirota z klasy 4!

Gratulacje dla zwycięzcy oraz wszystkich uczestników zawodów.

1 Miejsce Szymon Strąkowski

2 Miejsce Lilianna Mirota

3. Miejsce Tatiana Figlus

4. Miejsce Patryk Kępiński

• 22.04.2021
        • 22 kwietnia to Dzień Ziemi. Klasa 4b na zajęciach z wychowawcą rozmawiała na ten temat i postanowili zorganizować akcję klasową "Moja Ziemia- mój dom" w postaci przygotowania wymownych plakatów, których celem będzie promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, a jedna uczennica przygotowała również mały występ wokalny.

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodziliśmy dziś również w naszej świetlicy szkolnej. Podczas zajęć zostały promowane postawy ekologiczne i uświadamialiśmy sobie, że dbanie o Ziemię jest naszym wspólnym obowiązkiem. Z tej okazji pojawiły się na korytarzu szkolnym oraz w świetlicy gazetki pełne treści edukacyjnych, że Ziemia to nasz wspólny dom.

22 kwietnia - Dzień Ziemi w klasie IIIb.

Ziemio!

Nie chcemy abyś była zniszczona,

chcemy żebyś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy,

że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

• Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań

• 19.04.2021
        • Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
          Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

Dla mieszkańców Miasta, którzy sami nie będą mogli dopełnić obowiązku samospisu, w Urzędzie Miasta Bełchatowa, przy ul. Kościuszki 1 przygotowane zostało stanowisko do samospisu. W celu skorzystania ze stanowiska prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 44/733 51 95.

Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić odpowiedzi rachmistrzowi.

Udział w spisie jest obowiązkowy.