• Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024

Pani  Marzena Wojdala
    Pani  Justyna Pasternak

• Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Rodziców kadencji 2022/2023 przedstawiam Państwu podsumowanie naszej działalności. Rada Rodziców aktywnie uczestniczyła we wszystkich zadaniach, które nakładają na nią przepisy prawa oświatowego, współpracując z dyrekcją szkoły, nauczycielami, uczniami oraz rodzicami. Najważniejsze działania, które zainicjowała i sfinansowała Rada Rodziców:

1. Zakup kwiatów od Rady Rodziców
    2. Zakup herbaty i kawy dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej
    3. Różowe skrzyneczki
    4. Dysk zewnętrzny HDE- wsparcie projektu „Hello 5- co słychać”
    5. Naklejki na schody
    6. Ulotki informacyjne w ramach akcji "Bezpieczny Senior"
    7. Artykuły higieniczne do Różowych skrzyneczek
    8. Oprawa muzyczna na zabawie choinkowej dla dzieci
    9. Teczka absolwenta na dyplom szkolny
    10. Książki na nagrody
    11. Materiał na reprezentacyjne spódnice
    12. Usługa szycia spódnic
    13. Wydatki na piknik rodzinny
    14. Zakup nagród na koniec roku szkolnego

Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie i Waszą gotowość do dalszej współpracy. Przypominamy, że Rada Rodziców działa na rzecz uczniów SP5 w Bełchatowie, jak i środowiska w którym funkcjonują. Głównym celem Rady Rodziców jest pomoc w wychowaniu i kształceniu uczniów.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za rok współpracy a w szczególności wszystkim rodzicom z Rady Rodziców, z którymi miałem przyjemność pracować.

Artur Morawiec

**************************************************************************************************************************************************

Szanowni Rodzice,

dziękujemy za dotychczasowe wsparcie w minionych latach i Waszą gotowość do dalszej współpracy. Przypominamy, iż Rada Rodziców działa na rzecz uczniów SP5 w Bełchatowie, jak i środowiska w którym funkcjonują oraz na rzecz rodziców uczniów naszej szkoły. Głównym celem Rady Rodziców jest pomoc w wychowaniu i kształceniu uczniów. Wzorem lat ubiegłych prosimy uprzejmie o wspieranie działalności Rady Rodziców poprzez dobrowolne opłacanie składki rocznej.

Wysokość składki rocznej w roku szkolnym 2022/2023 płatnej jednorazowo do końca grudnia 2022r wynosi dla:.

Pierwszego dziecka w szkole – 80 zł

Drugiego dziecka w szkole - 50 zł

Trzecie i kolejne dziecko w szkole- bez opłat

Płatności można dokonywać u skarbników klasowych lub wychowawców.

Podobnie jak w zeszłym roku, klasy które dokonają 90% wpłat składki w podanym terminie otrzymają zwrot 25% dokonanej wpłaty na cele klasowe.

Dziękujemy za wszelkie okazane wsparcie. Bez Państwa nie udałoby nam się osiągnąć tego co zrobiliśmy i co planujemy zrobić.

Artur Morawiec

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Rodziców kadencji 2021/2022 przedstawiam Państwu podsumowanie naszej działalności. Przede wszystkim zaczęliśmy od identyfikacji potrzeb uczniów i rodziców naszej szkoły. Dlatego też przygotowaliśmy specjalną ankietę, w której rodzice wypowiedzieli się na temat bieżących potrzeb. Wyniki tej ankiety pomogły nam ustalić listę celów, których część udało nam się zrealizować. Wśród najważniejszych znalazły się:

1. Sfinansowanie adaptacji i wyposażenia dwóch pomieszczeń w szatni głównej na szatnię dla dziewcząt i chłopców do wykorzystywania przed zajęciami wychowania fizycznego dla naszych uczniów.
    2. Zakup i montaż luster oraz specjalnych folii okiennych maskujących do toalet uczniowskich.
    3. Dofinasowanie zakupu nowego sprzętu nagłaśniającego dla szkoły.

Całość rozliczenia finansowego Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie znajduje się poniżej.

W celu zachęcenia do wpłacania na fundusz Rady Rodziców  zaproponowaliśmy, żeby  klasy które dokonają 90% wpłat składek w odpowiednim terminie, otrzymały zwrot 25% dokonanej wpłaty na cele klasowe. Dzięki temu zwycięska klasa II B mogła przeznaczyć swoją  nagrodę  na własne potrzeby.

Mamy nadzieję, że przez ten rok udało nam się pokazać, że Państw składki na Radę Rodziców są rozsądnie wydawane i Rada Rodziców kolejnej kadencji będzie mogła liczyć na Państwa wsparcie finansowe. Dzięki Waszej pomocy i wsparciu finansowemu,  możemy cały czas uatrakcyjnić proces nauczania naszych dzieci, dlatego zachęcam Państwa do wpłacania składek na fundusz Rady Rodziców i branie czynnego udziału w naszej działalności.

Przewodniczący Rady Rodziców