Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
Strona główna
 • Pasowanie na ucznia

  Dzień 23 października dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 był wyjątkowy. Maluchy popisały się dużą wiedzą o szkole, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po wykonanym montażu słowno - muzycznym, złożonym ślubowaniu, zostały pasowane i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.  Drogim Pierwszoklasistom i ich Rodzicom, życzymy dużo cierpliwości i radości z osiąganych sukcesów. (zdjęcia w galerii)

   

 • Spotkanie integracyjne w klasie "0"

  Po południu, 13.10.14r.Rodzice wraz z dziećmi z klasy "0" spotkali się, by bliżej się poznać. Mamy przygotowały słodki poczęstunek oraz prześliczne prace plastyczne pt. "Wycinankowe ludziki". W tym czasie dzieci ćwiczyły, bawiły się oraz wykonały obrazy z geometrycznych figur. Wszystkim towarzyszyła radość, a uśmiech nie schodził z twarzy. Dzieci są wdzięczne Mamusiom za poświęcony czas, słodkości oraz kolorowe prace, które zdobią naszą szkołę.(zdjęcia w galerii)
   

 • Program "OWOCE W SZKOLE" w klasie "0"

  "Owoce w szkole" - ten program od bieżącego roku szkolnego realizuje również klasa "0". Odbyły się zabawy, podczas których maluchy wielozmysłowo poznały warzywa i owoce. Dzieci wiedzą, jakie skarby mają w sobie kolorowe jarzynki i pachnące owoce oraz, że należy je spożywać codziennie.(zdjęcia w galerii)

 • KLASA "0" - wrzesień

  Dzieci z oddziału przedszkolnego we wrześniu poznały zasady funkcjonowania w grupie i szkole. Poznały się też wzajemnie.Uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Nigdy się nie nudziły, ponieważ codziennie pracują, bawią się, uczą oraz ćwiczą - a do dyspozycji mają przyszkolny plac zabaw, "orlikowe" boisko oraz mnóstwo gier i zabawek.Razem spożywają przyniesione śniadanka i piją pyszną herbatkę przygotowaną przez panie z obsługi, panią Elę i panią Mariolę. Mówią, że w szkole jest SUPER!(zdjęcia w galerii)
   

 • Lekcja języka polskiego

  Hermes, Zeus, Demeter i Kora, itp bogowie opanowali szkołę. A to za sprawą klas piątych, które w swoim programie z języka polskiego omawiają mity. Dzięki tak zorganizowanym zajęciom w szkole nigdy nie jest nudno:-) (zdjęcia w galerii)

 • Wycieczka klas II i III - Góra Kamieńsk

  W piątek klasy II i III zwiedziły ścieżkę przyrodniczo - ekologiczną znajdującą się na Górze Kamieńsk. Dużą frajdę sprawił uczniom wjazd kolejką na szczyt, na którym mogły podziwiać przepiękny krajobraz Bełchatowa i okolic. Wielką wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił także widok na wyrobisko kopalni odkrywkowej. Punktem kulminacyjnym programu było zjedzenie pieczonych kiełbasek. Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę wrócili do szkoły. (zdjęcia w galerii)

 • Sałatkowo

  Klasy I - III postanowiły skorzystać z darów jesieni i uczyły się przygotowywać zdrowe i smaczne sałatki. Zajęcia kulinarne sprawiły najmłodszym dużo radości.

 • KONSULTACJE Z RODZICAMI

  Dnia 01.10.2014 r. od godz. 1700 w naszej szkole odbędą się konsultacje, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

 • PRZESIEWOWE BADANIE SŁUCHU

  29.09.2014 r. od godz. 8.00 w naszej szkole będą przeprowadzone bezpłatne przesiewowe badania słuchu finansowane z budżetu Miasta Bełchatowa. Badania skierowane są do wszystkich dzieci uczęszczajacych do klasy I. Patronat nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Bełchatowa.

  broszurka.pdf

  ankieta_dla_rodzicow(1).pdf

  zgoda_na_badanie(1).pdf

 • INFORMACJA

  W dniu 11.09.2014 r. odbyło się zebranie z Radą Rodziców na którym ustalono, iż składka w roku szkolnym 2014/2015 na pierwsze dziecko wynosi 40 zł, na drugie 20 zł, kolejne zwolnione.

  Przewodnicząca Rady Rodziców

  Marzena Wojdal

 • 75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  W dniu 05.09.2014 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 75 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Uczniowie tym faktem oddali hołd poległym, zwłaszcza żołnierzom - PATRONOM NASZEJ SZKOŁY - ŻOŁNIERZOM WOJSKA POLSKIEGO (zdjęcia w galerii).

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 DNIA 1. 09. 2014r tj. w poniedziałek

  godz 8 00 - msza św w kościele pw. Wszystkich Świętych

  9 00 - akademia w sali gimnastycznej szkoły dla klas 0 - 3

  Klasy IV - VI zapraszamy do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

  kl IV - sala nr 14 - wychowawca  Pani Edyta Kaczmarek

  kl Va - świetlica szkolna - wychowawca Pani Małgorzata Łazutka Jasińska

  kl Vb - sala nr 3 - wychowawca Pani Ewa Aleksanderek

  kl VI - sala nr 17 - wychowawca Pani Ewa Kępa

 • INFORMACJA „WYPRAWKA SZKOLNA”

  W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników, w szkołach podstawowych pomocą objęci będą:

  1. Uczniowie klas II, III i VI rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2014/2015 pochodzący z rodzin, których kryterium dochodowe nie przekracza 539,00 zł netto na osobę.
  2. Uczniowie klas II, III i VI pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę przekracza dochód 539,00 zł netto, lecz w rodzinach tych występują warunki określone w art. 7 ustawy 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

  Zainteresowane osoby proszone są o składanie wniosków
  w sekretariacie szkoły do dnia 02.09.2014 r. wraz z załączonym zaświadczeniem o wysokości dochodów (netto) lub jeśli wnioskodawca korzysta ze świadczeń rodzinnych, w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego powinien załączyć zaświadczenie z MOPS.

  Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 "Wyprawka szkolna" do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.sp5belchatow.edupage.org

 • KONKURS PRZYRODNICZY OPOWIEŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH ZIEMI ŁÓDZKIEJ

   

  Dziś, 24 czerwca odbył się konkurs przyrodniczy podsumowujący projekt ekologiczny "Opowiści Parków Krajobrazowych Ziemi Łódzkiej". W I etapie konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie i musieli oni rozwiązać test wiedzowy. Dziś na sali spotkali się najlepsi uczestnicy, którzy w czasie 6 konkurencji rywalizowali o miejsca na podium. Musieli się oni wykazać szczegółową wiedzą o zwierzętach i roślinach występujących w parkach krajobrazowych.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

       W dniu 27.06.2014 r. o godz. 900 zakończanie roku szkolnego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie.

 • Podziękowanie dla uczennic klasy VI

  Uczennice klasy VI aktywnie pracowały w Samorządzie Uczniowskim przez cały rok szkolny. Dzięki różnorodnym przedsięwzięciom zarobiono  1555,87 złotych. Częściowo dochód został przeznaczony na zakup pomponów. W kolejnym roku planowany jest jeszcze zakup strojów dla cheerleaderek.  Wyrazy uznania i podziękowania dla uczennic za zaangażowanie społeczne składa Dyrektor Szkoły Anna Janiszewska oraz Grono Pedagogiczne.

 • Korfball

  W naszej szkole uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami gry Korfball, która jest doskonałym uzupełnieniem zajęć wychowania fizycznego.        Korfball to jedyna na świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci grają w jednej drużynie (nie rozgrywa się meczów z udziałem zawodników tylko jednej płci). Wiele elementów gry w korfball podobnych jest do koszykówki, piłki ręcznej i popularnego w niektórych krajach netballu. Punkty zdobywa się wrzucając piłkę (o wymiarach piłki nożnej) do kosza umocowanego na 3,5 metrowym słupie. Co dwa punkty, niezależnie która drużyna je zdobędzie, następuje zmiana podczas, której zawodnicy zamieniają się strefami (połowami boiska) i z obrońców stają się atakującymi, a atakujący stają się obrońcami.Gra jest bezkontaktowa. Niedozwolone jest przepychanie, a nawet wyrywanie piłki z rąk przeciwnika. Nie wolno także przemieszczać się z piłką, ani kozłować. Ruch i ciągłe próby uwolnienia się od przeciwnika to element który zdominował grę dzięki czemu gra jest dosyć szybka. Podczas gry zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością nagłego przyspieszenia tempa akcji, spostrzegawczością, dobrą koordynacją ruchową, zdolnością do przewidywania zachowań przeciwnika oraz uwalniania się od przeciwnika. W korfballu nie ma miejsca na “gwiazdorstwo”. Indywidualne umiejętności jednego zawodnika nie mogą zadecydować o zwycięstwie. Korfball to gra wyjątkowo zespołowa.

 • Wycieczka do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

  13 czerwca odbyła się wycieczka klas V i VI do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zwiedzali dorzecze Rawki, gdzie mogli zobaczyć łabędzie, żerowiska i tamy zbudowane przez bobry. Dużą atrakcją była nauka rozróżniania ptaków leśnych po ich śpiewie oraz obserwacja życia mrówek jako owadów społecznych. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez wycieczkowiczów był Park w Arkadii, w którym zachwycała Świątynia Diany. Największym zainteresowaniem cieszyły się lekcje "Zabytki zbytki" i "Tworzenie zielnika" w oranżerii i w Pałacu w NIeborowie.

   

 • Powiatowy Konkurs - Pontyfikat Jana Pawła II

  W dniu 13.06.2014r. odbył się już XI Powiatowy Konkurs "Pontyfikat Jana Pawła II". W edycji tej uczestniczyło 30 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych. Były to szkoły: SP 1, SP3, SP4, SP8, ZS-P 9, SP 12, SP 13, ZS w Klukach, SP w Drużbicach i SP w Kaszewicach. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o życiu Świętego Jana Pawła II. Zadania nie sprawily im większej trudności. Nieoceniony wkład miały tu panie katechetki, które przygotowały dzieci. Po ponad 3godzinnych zmaganiach w kolejnych konkurencjach (test wiedzowy, recytacja wierszy JPII, prace plastyczne) jury wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi: Im - SP nr 13 w składzie: Izy Górnej, Leny Chmiel i Adriana Janusa (przygotowanie: pani Maria Walczak i Jolanta Pawlak); IIm - SP nr 1 w składzie: Anna Drąg, Olga Kleczkowska i Jauba Gierasa (przygotowanie pani Ewa Kowalska); IIIm - SP8 w skladzie: Kornel Fugat, Julia Stasiak, Magdalena Kowalska (przygotowanie pani Katarzyna Bujacz)

  Zwycięzcy zostali nagrodzeni w dniu 15 czerwca 2014r podczas uroczystej Mszy w ogrodach przy kościele pw. Narodzenia NMP, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Prałat Krzysztof Nykiel.

  Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu

 • WYCIECZKA DO LASU ŁAGIEWNICKIEGO
  10 czerwca 2014 r. uczniowie z klas "0" - III uczestniczyli w wycieczce do "Lasu Łagiewnickiego". W czasie wycieczki odbyły się zajęcia ekologiczno - przyrodnicze. Dzieci za pomocą lup obserwowały porosty, mchy, grzyby i korę drzew. Przy pomocy urządzeń do wykrywania metali szukały ukrytych monet, brały udział w maskujących podchodach. Ponadto poznały najciekawsze ostępy Lasu Łagiewnickiego podczas przejażdżki bryczką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się "Doświadczenia chemiczne" z czarodziejem Bartolomeo. Zdjęcia w galerii.

   

strona: