Nawigacja

 • AKADEMIA SIATKÓWKI

  Dnia 25.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły, uczestnicy Akademii Siatkówki kibicowali bełchatowskim siatkarzom podczas meczu PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel (3:1) zdjęcia w galerii.

 • IV WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

  Nadchodzi czas kiedy będziemy ubierać choinki. Dlatego właśnie zapraszamy uczniów i ich rodziców na Warsztaty bożonarodzeniowe, które odbęda się dnia 02.12.2015 r. (tj. środa) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Uczniowie z każdej klasy będą tworzyć ozdoby świąteczne do swoich sal lekcyjnych.

 • Andrzejki

  Już dziś 26 listopada rozpoczęły się w naszej szkole wróżby andrzejkowe. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli w czasie przerw sprawdzić, co ich czeka w nadchodzącym czasie. Wróżbici z klasy VI chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości. Dla uczniów z klas 0 - III wychowawczynie zorganizowały także wiele konkursów i zabaw na sali gimnastycznej. Starsze dzieci spotkają się na dyskotece, która odbędzie się w godzinach od 16 30 do 19 00. (zdjęcia w galerii)

 • Zbieramy Nakrętki

  Od 23.11.2015 wraca akcja ,,Zbieramy Nakrętki’’. Nakrętek nie liczymy i nie ważymy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

 • Andrzejki

  W dniu 26.11.2015 roku w naszej szkole odbędą się Andrzejki. Dla uczniów klas 0-III będzie zorganizowana dyskoteka z zabawami na trzeciej godzinie lekcyjnej, a dla uczniów klas IV-VI dyskoteka w godzinach 16.30-19.00. W tym dniu podczas przerw uczniowie klas VI przygotowują wróżby.

 • Góra Grosza

  W dniach 23.11-4.12.2015 w naszej szkole odbywa się akcja Góra Grosza. Każda klasa gromadzi monety w swojej sali. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

   

 • DZIEŃ SENIORA 2015

       W dniu 23 listopada 2015 roku już po raz kolejny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr5 w Bełchatowie zawitały do Miejskiego Centrum Kultury w Grocholicach, by Paniom z Klubu Seniora złożyć życzenia i wręczyć karty upominkowe. Uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym pełnym poczucia humoru. Był to mile spędzony wieczór z Paniami, których Święto przypadło 14 listopada.

 • MISTRZOSTWA BEŁCHATOWA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

  Dnia 21 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bełchatowa w Tenisie Stołowym dziewcząt szkół podstawowych (gra drużynowa).

  Uczennice klasy VI b - Klaudia Wojtal i Weronika Biniecka wygrały wszystkie mecze - zajęły I miejsce i awansowały na zawody powiatowe (zdjęcia w galerii).

 • II POWIATOWY KONKURS O TOLERANCJI

  Uczniowie z klas IV - VI z naszej szkoły wzięli udział w II POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM O TOLERANCJI zorganizowanym przez Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bełchatowie i zajęli następujące miejsca:

  I miejsce - Amelia Biniecka

  II miejsce - Jakub Muskała

  Wyróżnienie:

  - Klaudia Wojtal

  - Roksana Kupisiak

  - Kacper Lipertowicz

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Akcja Podaruj książkę bibliotece

  Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów z klas IV - VI do włączenia się w akcję "Podaruj książkę bibliotece". Jeżeli masz ciekawą, przeczytaną i niepotrzebną książkę w dobrym stanie "technicznym" to możesz podarować ją bibliotece. Zrobisz tym radość wszystkim czytelnikom.

  CZYTANA KSIĄŻKA ŻYJE DALEJ !!!

  Regulamin akcji:

  1. Akcja trwa cały rok.

  2. W akcji mogą brać udział wszyscy uczniowie z klas IV - VI.

  3. W ramach akcji zbierane są książki w co najmniej dobrym stanie.

  4. Za 1 podarowaną książkę można otrzymać od 1 do 5 punktów dodatich.

 • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

  Przykładem lat ubiegłych w naszej szkole jest kontynuowana akcja Cała Polska Czyta Dzieciom, która polsega na czytaniu książek naszym uczniom. Czynią to nauczyciele, starsi uczniowie młodszym oraz rodzice i dziadkowie.

  Zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim młodszym dzieciom 20 minut dziennie, codziennie. Pomaga ono w wszechstronnym rozwoju emocjonalnym, umysłowym i moralnym dziecka.

  Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki i wypożyczania książek.

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Uroczystą akademią uczciliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to jednocześnie dzień Patrona Naszej Szkoły. Montaż słowno - muzyczny przypomniał nam o historii Naszego Kraju, a piękny koncert piosenek patriotycznych, uświetnił to święto. Nie zabrakła też polskiej poezji o miłości Ziemi Ojczystej. Pozwoliło to dzieciom poznać i utrwalić ważne wydarzenie z 1918r., kiedy to po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. 

  Wszystko to było ciekawą lekcją historii, patriotyzmu i polskości

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W dniach 16 - 18.11.2015 r. zapraszamy rodziców na zebrania:

  Dnia 16.11.2015 r. (poniedziałek)

  klasy IV, V, VIa godz. 17.00

  Dnia 17.11.2015 r. (wtorek)

  klasa VIb godz. 17.00

  Dnia 18.11.2015 r. (środa) godz. 17.00 wszyscy rodzice uczniów z klas 0 - III mają spotkanie z logopedą Panią Iwoną Mirecką - Witecą , po którym rozpoczną się zebrania z wychowawcami w klasach.

 • XIII Bełchatowski Bieg Niepodległości

  W dniu 10.11.2015 r. odbył się XIII Bełchatowski Bieg Niepodległości, upamiętniający szczególne historyczne wydarzenie. Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności Narodowej, przywiązania do historii Polski i uczczenia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r.

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu i zajęli następujące miejsca:

  w kategorii klas I - III

  I m - Alicja Morawiec kl. Ia

  II m - Sara Szczepocka kl. Ia

  II m Dawid Szczepocki kl. IIb

  II m - Patryk Kępiński Ib

  III m - Krzysztof Biegański kl. IIb

  (zdjęcia w galerii).

 • SAMO ZDROWIE

  Uczniowie klasy IIa wiedzą jak ważną rolę w ich pożywieniu pełnią warzywa i owoce. 28 października przygotowali jesienną surówkę, która wzbogaciła ich drugie śniadanie (zdjęcia w galerii).

 • LEKKOATLETYKA KLAS I-III

  19.10.15r. drużyny złożone z uczniów klas pierwszych, drugich i trzeciej uczestniczyły w Evencie Międzyszkolnym w ramach projektu LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO. Zawody odbyły się w Hali Energia. Dzieci  uczestniczyły w trzech zabawach lekkoatletycznych, rywalizując z uczniami ze wszystkich bełchatowskich szkół podstawowych. Reprezentacja naszej szkoły nie zdobyła najwyższego miejsca, ale wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, gdyż tak naprawdę chodziło o dobrą zabawę i integrację.

 • POZNAJ GRZYBY UNIKNIESZ ZATRUCIA

  Dnia 19.10.2015 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3. Drużyna w składzie Kaja Płomińska, Alicja Stępień oraz Grzegorz Tataruda zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o grzybach i grzyboznastwie realizowanym w ramach kampanii "Poznaj grzyby unikniesz zatrucia".

 • Dziękujemy

  Dyrektor i cała społeczność szkolna serdecznie dziękują

  wszystkim rodzicom

  za pomoc w zorganizowaniu balu integracyjnego.

  Zebrana kwota zostanie przekazana na zakup tablicy interaktywnej do sali 9.

 • Pasowanie na ucznia

  Pasowanie na ucznia to moment, na który czekają z niecierpliwością wszyscy pierwszoklasiści, ich rodzice oraz cała społeczność szkolna. Jest to podniosła chwila, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. 

  U nas w szkole ta uroczysta akademia odbyła się 14 października 2015r. o godz 9 00. Po wspaniałej części artystycznej, podczas której dzieci pochwaliły się swoimi licznymi talentami, Dyrektor Szkoły Anna Janiszewska dokonała pasowania. Na zakończenie starsi koledzy obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami. 

  Najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w szkole i samych najlepszych stopni

 • pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 im ŻWP w Bełchatowie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
  ul. Szkolna 10 97 - 400 Bełchatów
 • 44 733 04 60

Galeria zdjęć