Nawigacja

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz promowania książek, które zostały zakupione w ramach Programu "Książki naszych marzeń", dnia 26.04.2016 r. w naszej szkole uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie "Księżniczka się nudzi". Przesłanie płynące ze spektaklu miało za zadanie zachęcenie dzieci do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki szkolnej (zdjęcia w galerii).

 • DZIEŃ WOLNY

  Zgodnie z Kalendarzem Szkolnym dzień 2 maja 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
       W związku z  tym, prosimy zgłaszać do dnia 28.04.2016 r. (tj. czwartek) w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki  świetlicy.

       W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadu i herbaty.

 • DZIEŃ ZIEMI

  Dnia 22.04.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Akcja prowadzona jest corocznie, a jej celem jest promowanie postawy ekologicznej wśród uczniów oraz uświadomienie jak ważna jest ochrona środowiska.

  W obchody "Dnia Ziemi" wpisał się również Szkolny Konkurs "Śmieciowa Moda", w którym dzieci zaprezętowały płaszcze i peleryny wykonane z materiałów odpadowych (tektura, folia, puszki, resztki tkanin, płyty CD, itp.). Jury w składzie: Pani Ewa Jendrusia, Pani Paulina Bartnicka, Pani Alicja Skrzypiec oraz uczennica Natalia Kaczmarek przedstawiciel Samorządu Ucznioskiego ocenili stroje i przyznali następujące miejsca:

  w kategorii klas 0 - III:

  I miejsce Maciej Szymczyk

  II miejsce Kacper Nieznański

  III miejsce Alicja Morawiec

  wyróżnienie: Dominik Szymczyk, Jan Hulbój, Jakub Pożycki, Aleksandra Janiszewska

  w kategorii klas IV - VI:

  I miejsce Iga Kuczyńska

  II miejsce Gabriela Janiszewska

  III miejsce Kacper Lipertowicz

  wyróżnienie: Zuzanna Kaczmarek

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy (zdjęcia w galerii).

 • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

       "Elektroniczne gadżety - nowe uzależnienie wśród dzieci" - to temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole 20 kwietnia 2016r. Rodzice uczniów z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o narastającym problemie uzależnień, który dotyka coraz młodszej grupy dzieci. Tematyka spotkania zrodziła wiele pytań ze strony rodziców, którzy dodatkowo skorzystali z indywidualnej konsultacji. Materiały ze spotkania w zakładce - Pedagog.

 • WYCIECZKA DO MUZEUM

  19 kwietnia 2016 r. uczniowie kl. IIa i klas VI odwiedzili Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzili zamek królewski i obejrzeli okolicznościowe wystawy: Życie ludzi dawniej, Chrzest Polski - rocznica. Była to ciekawa lekcja historii oraz plastyki(zdjęcia w galerii).

 • ZIELONA SZKOŁA W GŁAZIE

  Uczniowie klas IIa, IIb oraz kilkoro pierwszaków uczestniczyło w Zielonej Szkole w Głazie. Podczas wypoczynku dzieci korzystały z wielu atrakcji: odbyły wycieczki zaprzęgiem konnym po okolicy, uczyły się jazdy konnej, odwiedziły Kalisz oraz Muzeum Leśnictwa i Rezerwat Żubrów w Gołuchowie.

  Dowiedziały się na czym polega dogoterapia. Te zajęcia dały dzieciom wiele radości. Zapał do zabawy gościł na placu zabaw na świeżym powietrzu, a tężyznę fizyczną ćwiczyły "na zielonej sali gimnastycznej".

  Umiejętnością tańca czy śpiewania mogły pochwalić się na wieczornych dyskotekach i spotkaniach karaoke.

  Codziennie spożywały pyszne i zdrowe posiłki przygotowane na miejscu przez panie kucharki. To był udany, radosny czassmiley.

 • KONKURS TANECZNY

  W dniu 12.04.2016 r. odbył się konkurs taneczny w Szkole Podstawowej nr 9 w Bełchatowie. Uczennice z klas V i VI wykazały się równym i bezbłędnym wykonaniem układu tanecznego. Grupa "Roztańczone piątki" zajęła I miejsce a Oliwia Mielczarek w solowym wykonaniu układu - II miejsce. Dodatkowo Oliwia otrzymała specjalną nagrodę od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Bełchatowie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!! (zdjęcia w galerii).

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  W poniedziałek 11.04.2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie z klas I - VI prezentowali przygotowane wiersze. Jury w składzie: Pani Mirosława Świtoń, Pani Elżbieta Łukaszewska, ks. Piotr Mazij nagrodziło następujących uczniów:

  W kategorii klas I - III:

  I miejsce - Jan Hulbój

  II miejsce - Maja Rozpondek

  III miejsce - Natalia Warcholińska

  wyróżnienia: Julia Matyśkiewicz, Anna Kruszyńska

  W kategorii klas IV - VI:

  I miejsce - Jakub Pluciński

  II miejsce - Amelia Biniecka

  III miejsce - Michalina Aleksanderek

  wyróżnienia: Zuzanna Kaczmarek, Szymon Bald.

  Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca w każdej z kategorii będą reprezentowali szkołę na XXII Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MCK w Bełchatowie. Życzymy im powodzenia! (zdjęcia w galerii)

 • Bajka "Kot w butach"

  Dużo wrażeń zapewniła nam dzisiaj (8. 04. 2016) klasa IIb, która pod przewodnictwem wychowawczyni pani Iwony Strzelczyk, przygotowała przedstawienie teatralne, pt.: "Kot w butach". Świetna gra małych aktorów, piękne stroje i przygotowana przez dzieci scenografia sprawiły, że zebrani na widowni Rodzice, "zerówka" z zaprzyjaźnionego Samorządowego Przedszkola nr 8 i pozostali uczniowie z klas 0 - III świetnie się bawili. Występujący zostali nagrodzeni dużymi brawami. (zdjęcia w galerii)

 • Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami

  Zebrania z rodzicami

  klasa data godzina sala
  0 20. IV. 2016 16 30 9
  Ia 20. IV. 2016 17 30 10
  Ib 20. IV. 2016 16 30 3
  IIa 20. IV 2016 17 30 11
  IIb 20. IV. 2016 16 00 18
  III 20. IV. 2016 16 15 19
  IV 18.IV. 2016 17 00 świetlica
  V 18. IV. 2016 17 00 17
  VIa 21. IV. 2016 17 00 14
  VIb 21. IV. 2016 17 00 17

   

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej

  Wzorem lat ubiegłych Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie zorganizowała kolejną edycję Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej "Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko". 22 marca 2016 r. odbył się etap międzyszkolny gdzie Filip Tomecki zajął II miejsce, natomiast 30 marca 2016 r. w etapie powiatowym nasz uczeń zajął II miejsce.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Wycieczka do Warszawy

  W dniu 31.03.2016 r. - klasy IV - VI z naszej szkoły spędziły czarujący dzień na wycieczce w stolicy Polski. Zwiedzanie rozpoczęło się od pobytu na Stadionie Narodowym, który swym majestatem wzbudził zachwyt dzieci. W piękny słoneczny dzień udało sie nam zwiedzić Plac Zamkowy, Starówkę oraz Krakowskie Przedmieście.

  Spacerem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik gdzie przez kilka godzin dzieci mogły przenieść się w entuzjastyczny świat nauki. Zwieńczeniem dnia była wizyta w Planetarium. Tu przeżyliśmy cudowną podróż w świat Kosmosu, ale i w świat genetyki. Dzięki trójwymiarowej prezentacji przez godzinę mogliśmy poczuć się ważną cząstką Wszechświata(zdjęcia w galerii).

 • PRIMA APRILIS

  Kolorowy zawrót głowy mieli dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego każda klasa losowała kolor stroju jaki miał dominować w grupie. Dzięki świetnemu przygotowaniu dzieci i nauczycieli szkolne sale i korytarze tętniły wiosennymi barwami. (zdjęcia w galerii)

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,PORY ROKU’’ II ETAP- ZIMA

  SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,,PORY ROKU’’ II ETAP- ZIMA

  Komisja powołana przez organizatora konkursu oceniła wszystkie prace i wyłoniła zwycięzców. Następnie wręczono nagrody oraz przygotowano wystawę prac konkursowych.

  Wyniki konkursu:

  I Kategoria- klasy I-III

  I miejsce- Eliza Nowatkowska

  II miejsce- Michał Markiewicz

  III miejsce- Liwia Stępień

  II Kategoria- klasy IV-VI

  I miejsce- Bartek Warcholiński

  II miejsce- Konrad Rękawica

  III miejsce- Jakub Jaworski

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do udziału w III etapie – Wiosna od 21.03 do 16.05.2016.

 • Spektakl profilaktyczny dla klas IV-VI

  Pierwszego dnia wiosny odbł się w naszej szkole  spektakl profilaktyczny. Uczniowie mogli się zapoznać ze  sposobami radzenia sobie w sytuacjiach konfliktowych oraz problemami nietolerancji w odniesieniu do osób o innych cechach fizycznych, osobowościowych oraz osób o odmiennej sytuacji materialnej. Zdecydowana krytyka i negacja stosowania używek (papierosy, alkohol), ukazanie ich zgubnego wpływu dla zdrowia psychicznego i fizycznego u młodego człowieka to kolejne zagadnienia poruszone w spektaklu. Przedstawienie propagowało pozytywne, uczciwe ścieżki zdobywania swojego miejsca w grupie oraz konieczność stanowczego przeciwstawienia się postawom dysfunkcyjnym.

 • WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego na rok szkolny 2015/2016 od dnia 24.03.2016 r. (czwartek) do dnia 29.03.2016 r. (wtorek) włącznie WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.

 • ROZPOCZYNAMY NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  Od 22 marca 2016 r. do 29 kwietnia 2016 r. rozpoczynamy nabór do oddziału przedszkolnego.

  Wnioski do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie, bądź na stronie internetowej www.sp5belchatow.edupage.org w zakładce dokumenty.

  Od 4 kwietnia 2016 r. do 22 kwietnia 2016 r. ruszają zapisy do klasy I.

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły Anna Janiszewska

 • KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

  Podczas tegorocznej edycji Konkursu na Palmę Wielkanocną organizowanej przez MCK Bełchatów nagrodę uzyskał uczeń klasy V Jakub Markowiak. Wyróżnienia zaś zdobyły Roksana Kupsiak, Amelka Biniecka, Zuzanna Kaczmarek i Gabriela Janiszewska, również uczennice z klasy V. (zdjęcia w galerii)

 • "MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE"

  Dnia 12.03.2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie odbył się VII Regionalny Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej "Muzyka łagodzi obyczaje". W kategorii piosenki angielskiej II miejsce zdobył duet Maja Krysiak i Zofia Kołatek. GRATULUJEMY.

 • "BEŁCHATÓW NA KARCIE WIELKANOCNEJ"

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Bełchatów na karcie wielkanocnej” został rozstrzygnięty. Jego przedmiotem było wykonanie przez najmłodszych bełchatowian pracy konkursowej pn.: „Bełchatów na karcie wielkanocnej”, która służyć będzie promocji miasta Bełchatowa. Laureatem I miejsca w kategorii klas IV - VI został Jakub Markowiak uczeń klasy V z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
  ul. Szkolna 10 97 - 400 Bełchatów
 • 44 733 04 60

Galeria zdjęć