Nawigacja

 • SZANOWNY RODZICU DZIECKA 6-LETNIEGO

  Dnia 11 lutego tj. czwartek o godz 1700 zapraszamy Dzieci i Rodziców zainteresowanych zapisami do oddziału przedszkolnego na zajęcia otwarte.

  Na wszystkie nurtujące Państwa pytania odpowiedzą doświadczeni pedagodzy. Przyjdź! Zapytaj! Zaufaj Nam! Twoje dziecko trafi w dobre ręce.

  Dyrektor Szkoły

  Anna Janiszewska

 • WSZYSCY LUBIMY WITAMINKI!

  Dnia 02.02.2016 r. wszyscy uczniowie klasy IIa zorgnizowali w swojej klasie owocowy dzień. Zgromadzono różne owoce, z których przygotowano sałatke owocową. Był też bardzo zdrowy napój miodowo - cytrynowy. Zachęcamy do zjadania owoców każdego dnia (zdjęcia w galerii).

 • Zajęcia w klasie IIa

  Uczniowie klasy IIa przygotowali fantastyczne instrumenty muzyczne. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Na zajęciach odbył się koncert z użyciem nowych instrumentów. Lekcja była bardzo ciekawa i interesująca.

 • Puchar Polski we wspinaczce

    Piotr Niźnik (uczeń klasy V) uplasował się na III miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Dzieci we wspinaczce sportowej.

 • I Turniej Bełchatowskiej Akademii Siatkówki

  Uczniowie klasy IV Kamil Jasiński i Szymon Bald zajęli III miejsce w I Turnieju Bełchatowskiej Akademii Siatkówki, który odbył się 30 stycznia 2016 r. w Hali "Energia" w Bełchatowie (zdjęcia w galerii).

 • "Spotkania z ciekawymi ludźmi"

  Dnia 29.01.2016 r. w ramach cuklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie uczniowei z klas IV - VI mieli sposobność posłuchać ciekawych opowieści o naszej małej Ojczyźnie - o Grocholicach.

  Pan Bolesław Herudziński podzielił się młodzieżą wiadomościami o początkach Grocholic i naszej parafii. Wspólnie z uczniami starał się dociec prawdy skąd pochodzi nazwa naszej miejscowości. Było to okazją do tworzenia ciekawych teorii o etymologii nazwy Grocholice.

  Uczniowie dowiedzieli się również ciekawostki nt. powstania Szkoły Podstawowej w Grocholicach, której początki sięgaja 1811 r.!

  Taka lekcja historii spotkała się z dużym zainteresowanie dzieci, które raz po raz zadawały Gościowi dodatkowe pytania (zdjęcia w galerii).

 • Choinka 2016

  Na zakończenie I śródrocza, w dniu dzisiejszym (28. 01), dla naszych uczniów  zorganizowana została zabawa choinkowa. Księżniczki, policjanci, żołnierze i wróżki licznie uczestniczyli w zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawczynie klas młodszych. Wężykom i tańcom nie było końca. Zmęczeni uczniowie mogli posilić się poczęstunkiem zafundowanym przez Radę rodziców. (zdjęcia w galerii)

 • 153 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły przedstawiali montaż słowno - muzyczny podczas uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw. Wszystkich Świętych, która upamiętniała 153 Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego. Następnie oddelegowani uczniowie złożyli kwiaty na grobie powstańców, który znajduje się na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dla wszystkich kochanych Babć i Dziadziusiów z okazji ich święta, w czwartkowy wieczór, wystąpili najmłodsi uczniowie z naszej szkoły. Były życzenia, piosenki, tańce i śpiewy. Wnuczęta starały pokazać się z jak najlepszej strony. Dumni Dziadkowie zachwyceni występem głośno oklaskiwali dzieci. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. (zdjęcia w galerii)

 • "Jak mądrze pomóc dziecku w nauce"

  W dniu 20.01.2016r. odbyło się spotkanie z panią psycholog Kariną Kamińską z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie. Rodzice naszych uczniów dowiedzieli się jak mądrze i skutecznie pomagać dziecku w nauce. Na spotkaniu zostały zaprezentowane metody, z których można korzystać w czasie pracy w domu.

  Ponadto dla rodziców zostały przygotowane referaty oraz wiadomości dotyczące realizacji bieżących programów edukacyjno-profilaktycznych takich jak; "Czyste powietrze wokół nas" klasa 0, "Nie pal przy mnie proszę" klasy I - III oraz zagadnienia dotyczące meningokoków.

 • Zabawa Choinkowa

  W dniu 28.01.2016 roku w naszej szkole odbędzie się Zabawa Choinkowa. Dla uczniów klas 0-III będzie zorganizowana dyskoteka z zabawami w godzinach 10.00-11.30, a dla uczniów klas IV-VI dyskoteka w godzinach 16.30-19.00. Serdecznie zapraszamy.

 • XV REGIONALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

  Dnia 17 stycznia 2016 roku w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na oś. Binków rozstrzygnięto XV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Po uroczystej mszy i koncercie lauratów wręczono nagrody dla zwycięzców. Również nasza szkoła znalazła się wśród nagrodzonych. Chórek szkolny klas I-III ,,Radosne nutki'' zajął III miejsce, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy.

 • SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  Dnia 14.01.2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs "Kolęd i Pastorałek". Komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Karczewska, Pani Małgorzata Jasitczak, Pani Izabela Kluf wyłoniły laureatów w następujących kategoriach:

  Kategoria klas 0 - III (soliści/duety)

  I miejsce -  Natalia Warcholińska

  II miejsce - Natalia Wróblewska

  III miejsce - Julia Matyśkiewicz

  Kategoria klas 0 - III (zespoły)

  I miejsce - zespół klasa III

  II miejsce - zespół klasa IIb

  III miejsce - zespół klasa IIa

  Kategoria klas IV - VI (soliści/duety)

  I miejsce - Zofia Kołatek

  II miejsce - duet Zofia Kołatek, Maja Krysiak

  III miejsce - Szymon Bald

  III miejsce - duet Amelia Biniecka, Kaja Płomińska

  Kategoria klas IV - VI (zespoły)

  I miejsce - zespół CUP SONG klasa VIb

  II miejsce - zespół klasa V

  III miejsce - zespół klasa IV

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy (zdjęcia w galerii).

 • I NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

  W sobotę tj. 9 stycznia na kompleksie boisk Orlik 2012 przy naszej szkole odbył się I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej w kategorii wiekowej 16+ .

  W zawodach wzięło udział 6 drużyn, łącznie 60 zawodników . Mecze grano systemem „każdy z każdym” a zwycięzcę turnieju wyłoniła tabela ligowa.

  Bezkonkurencyjny okazał się zespół "Czerwone Diabły" , który wygrał wszystkie pięć meczów i z kompletem zwycięstw zajął I miejsce w zawodach zdobywając Puchar i otrzymując nagrody rzeczowe.

  Zawody odbyły się w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Celem imprezy  była popularyzacja piłki nożnej jako formy rekreacji ruchowej, promocja zdrowego stylu życia poprzez sport,  a także integracja zawodników i drużyn.

  Klasyfikacja końcowa I Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej – Grocholice 9.01.2016 r.

  1 . Czerwone Diabły – 15 pkt.

  2.  FC Walkower – 11 pkt.

  3. Drużyna Dratwy – 8 pkt.

  4. KS Grocholice Bełchatów – 6 pkt.

  5. Młodzi i Piękni – 4 pkt

  6. ESPN Bełchatów – 1 pkt.

 • ZABAWY NA ŚNIEGU

  Święta nie były białe...więc wraz z pojawieniem się białego puchu dzieci wyruszyły na dwór. Uczniowie klasy Ia również tęsknili za śniegiem, więc czym prędzej wyszli na boisko, by wspólnie się bawić. Lepili kulki, bałwanki i murki, a nawet próbowali, jak smakuje śnieg. A ten nieprzerwanie padał i padał, dając niesamowitą radość. (zdjęcia w galerii)

 • JASEŁKA

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2015 r. odbyły się jasełka.
  Pani dyrektor Anna Janiszewska podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły (zdjęcia w galerii).

 • GWIAZDKA DLA PUPILA

  Corocznie w naszej szkole organizujemy akcję "Gwiazdka dla pupila". W tym roku zebrano ogółem 191 kg suchej karmy, puszek, ryżu oraz suszonego chleba. Ponadto uczniowie przekazali dla zwierzaków ze Schroniska w Zdzieszulicach Górnych koce, kołderki, naczynia w postaci misek, kuwet oraz wiele zabawek. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy radośc "pupilom" i pomogliśmy opiekunom w dokarmianiu zwierząt.

 • FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

  Dnia 14 grudnia 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Pies, kot moim przyjacielem". W konkursie brało udział 148 uczniów z klas 0 - VI.

  Jury dokonało wyboru najciekawszych prac i przyznało następujące miejsca:

  W kategorii klas 0 - III

  I miejsce - Natalia Wróblewska IIb

  II miejsce - Patryk Kępa "0"

  III miejsce - Julia Siedlarek IIa

  wyróżnienie:

  - Julia Szafrańska III

  - Bartek Sopalak "0"

  W kategorii klas IV - VI przyznano:

  I miejsce - Maja Jamrozowicz V

  II miejsce - Jakub Muskała VIb

  III miejsce - Filip Tomecki VIb

  wyróżnienie:

  - Gabriela Janiszewska V

  - Kacper Lipertowicz V

  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

 • ZMIANA CENY OBIADÓW

  Informujemy, iż od stycznia 2016 r. zmienia się firma cateringowa wydająca obiady w naszej szkole. Nowym najemcą jest "Werona" a cena obiadu to 4 zł.

  Odpłatność za styczeń zbierana będzie w dniach 04-05.01.2016 r. w godz. 7.30 - 9.00.

 • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  Przypominamy, iż zgodnie z kalendarzem szkolnym dni 23, 24, 28, 29, 30, 31 grudzień 2015są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  W związku z  tym, prosimy zgłaszać do dnia 21.12.2015 r. w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki świetlicy.

  W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadów i herbaty.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
  ul. Szkolna 10 97 - 400 Bełchatów
 • 44 733 04 60

Galeria zdjęć