Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
Strona główna
 • Jasełka

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2014r. odbyły się jasełka.
  Tym razem historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Główni bohaterowie jasełek to Maryja i Józef oraz aniołowie, a zamiast tradycyjnych pasterzy i mędrców wystąpili sportowcy, współczesne dziewczęta i bezdomni.
  Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół wokalny.
  Całości dopełniała wspaniała dekoracja.

  Pani dyrektor Anna Janiszewska podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
  (zdjęcia w galerii)
   

 • Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęścia na każdy dzień Roku 2015r. życzy uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły - dyrektor  Anna Janiszewska

 • "GWIAZDKA DLA PUPILA"

  Podsumowano kolejną już akcję "Gwiazdka dla pupila". Uczniowie zebrali suchą karmę, suchy chleb, ryż oraz  kaszę w ilości 197 kg. Ponadto zgromadzono koce, kołdry, miski i zabawki dla zwierząt ze schroniska w Zdzieszulicach.

  Mamy nadzieję, że sprawiliśmy wspaniały prezent dla naszych pupilów.

 • "PIES, KOT MOIM PRZYJACIELEM"

  Dnia 15 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny - "Pies, kot moim przyjacielem".

  Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w kategorii klas 0 - III

  I miejsce - Emilia Leska kl. II

  II miejsce - Oliwia Tomecka kl. III

  III miejsce - Iwet Majchrowska kl. II

  w kategorii klas IV - VI

  I miejsce - Amelia Biniecka kl. IV

  II miejsce - Maja Jamrozowicz kl. IV

  III miejsce - Krzysztof Walenczak kl. VI

  Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

  - Julii Matyśkiewicz z kl Ib

  - Macieja Szymczyka z kl. "0"

  - Filipa Tomeckiego z kl. Vb

  - Jakuba Markowiaka z kl. IV

  Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, wszystkim biorącym udział dziękujemy (zdjęcia w galerii).

   

 • III Warsztaty bożonarodzeniowe

  Nadchodzi czas, kiedy będziemy ubierać choinki. I właśnie dlatego wczoraj (10 XII) zorganizowane zostały w szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Świąteczne bombki, łańcuchy, aniołki i gwiazdki tworzyli licznie przybyli uczniowie i ich rodzice. Wszędzie było błyszcząco i kolorowo. Ta wspólna praca, śmiechy i rozmowy wprowadziły nas w świąteczny nastrój. (zdjęcia w galerii)

 • INFORMACJA

  Zgodnie z kalendarzem szkolnym dni 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudzień 2014 oraz 2 styczeń 2015 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  W związku z  tym, prosimy zgłaszać do dnia 12.12.2014 r. w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki świetlicy.

  W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadów i herbaty.

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

  W piątek, 05.12.14r., dzieci z klas 0 - III gościły górnika - pracownika Bełchatowskiej Kopalni, pana Waldemara Stawowczyka. Nasz gość opowiadał o codziennej pracy w kopalni odkrywkowej, maszynach i wykopaliskach jej dotyczących. Pan Waldemar Stawowczyk jest również mistrzem Polski, Europy i świata w psich zaprzęgach, więc druga część spotkania dotyczyła hobby naszego niecodziennego gościa. Wizyta zakończyła się występem najmłodszych dzieci ze szkoły- grupy "0".

 • MIKOŁAJ W ZERÓWCE

  Podczas pracy dzieci w oddziale przedszkolnym nieoczekiwanie do klasy wszedł gość - Mikołaj. Zaskoczone dzieci zaczęły bić brawa i radości nie było końca. Zanim otrzymały prezenty, musiały odpowiedzieć na kilka pytań i zaśpiewać piosenkę o Mikołaju. Na koniec wszystkie dzieci podziękowały za podarki, niektóre wręczyły Mikołajowi laurki. Tę długo wyczekiwaną wizytę uwieczniono wspólnymi zdjęciami.

 • "Dzień Seniora"

  Już po raz ósmy, uczniowie z naszej szkoły, uroczyście uczcili Święto Seniora. Z tej okazji przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Ptasie radio". Na zakończenie wszystkim wspaniałym Paniom, dzieci wręczyły własnoręcznie robione karty okolicznościowe.

 • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015:

  • XII Bełchatowski Bieg Niepodległosci:
  • II miejsce- Krystian Kępa Vb
  • IV miejsce- Rafał Sady VI
  • V miejsce- Michalina Aleksanderek IV
  • V miejsce- Marta Kozub Vb
  • V miejsce- Igor Kowalski VI
  • Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych:
  • IV miejsce- Konrad Słowiński VI
  • V miejsce- Igor Kowalski VI     

  Chłopcy zakwalifikowali się na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

  • Mistrzostwa Bełchatowa w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt:
  • IV miejsce- Skład drużyny: Karolina Grzelak, Julia Kubińska, Agata Ławniczak, Magdalena Mras, Milena Mras, Weronika Pychowska, Hanna Stępień, Julia Woszczyk, Aleksandra Wróblewska, Patrycja Wysocka.
  • Mistrzostwa Bełchatowa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców:
  • IV miejsce- Skład drużyny: Jakub Kuliński, Marcin Kruszyński, Cyprian Krysiak, Michał Łukaszewski, Wiktor Pawelczyk, Rafał Sady, Krzysztof Walenczak.
  • Cieszymy się ogromnie i gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.
 • Jesienny turniej gier i zabaw

  25 listopada braliśmy udział w Jesiennym turnieju gier i zabaw, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12. W naszej drużynie byli: Julia Siedlarek - kl Ia, Filip Lipertowicz - kl I b, Kamil Kurzydlak - kl II i Nikola Walas - kl II, Martyna Wojdala - kl III i Daniel Gądek - kl III. Po wielu zmaganiach sportowych, wykazaliśmy się dużą sprawnością fizyczną i zajęliśmy I miejsce. Udział w zawodach sprawił wiele radości zarówno uczestnikom jak i dopingującym rodzicom. Cieszymy się bardzo i gratulujemy zwycięzcom.(zdjęcia w galerii)

 • ZERÓWECZKA PIECZE CIASTECZKA

  Dzieci z klasy "0" wraz z panią przygotowały ciasto, a potem w atmosferze radości i zabawy wycinały ciastka o przeróżnych kształtach. Nasze kochane panie, Ela i Mariola, zadeklarowały pomoc w pieczeniu. Więc piekły ... i piekły, bo ciasteczek było ogromnie dużo, a słodki zapach unosił się w całej szkole. Kolejnego dnia dzieci dekorowały ciastka czekoladą, lukrem i kolorową posypką. Jednak najprzyjemniej było jeść własnoręcznie przygotowane łakocie. "Fajne były te kreatywne zajęcia" - podsumowały dzieci.

 • Wystawa Grocholice wczoraj i dziś

  W dniu 19 XI uczniowie klas IV - VI zostali zaproszeni do sali OSP na prelekcję oraz obejrzenie zbiorów starych zdjęć. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykładem Pana Piotra Langkamera, który opowiedział ciekawostki z historii Grocholic oraz o zebranych dokumentach. Mogli choć trochę zapoznać się z dziejami dzielnicy, w której mieszkają i się uczą. Na zakończenie gromkimi brawami podziękowali twórcom tej przepięknej wystawy.

 • Narodowe Święto Niepodległości oraz Międzyszkolny Konkurs Poezji Żołnierskiej,Legionowej i Niepodległościowej.

  Dziś w Naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości gościliśmy historyka, pracownika Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, pana Łukasza Politańskiego. Pan Politański przeprowadził prelekcję, podczas której przybliżył historyczne wydarzenia zwiazane z okresem I wojny światowej i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dodatkowo zaprezentował umundurowanie żolnierza polskiego z tego okresu. Była to bardzo ciekawa i interesująca lekcja historii.

  W dniu dzisiejszym odbył się również Międzyszkolny Konkurs Poezji Żołnierskiej, Legionowej i Patriotycznej. Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Bełchatowa - Marek Chrzanowski. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół z terenu naszego miasta. Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli z wielkim zaangażowaniem i wykazali się znakomitymi umiejtnościami recytatorskimi oraz grą aktorską. Komisja w składzie: Pani Alicja Przydryga, Pani Ewa Aleksanderek oraz Pan Łukasz Politański przyznali następujące miejsca: I miejsce Julia Zając z SP3, II miejsce Aleksandra Dawidziak z SP8, III miejsce Nadia Lis z SP4. W wyniku głosowania przyznano dwa wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu: Jakub Marciniak z SP12 i Lena Chmiel z SP13. 

 • Zapaliliśmy znicze

  Jak co roku nasza szkoła uczciła pamięć poległych żołnierzy w obronie Ojczyzny oraz zmarłych nauczycieli. Uczniowie przeprowadzili akcję zbiórki zniczy i w dniu dzisiejszym zapalili je na mogiłach, które znajdują się na naszym cmentarzy parafialnym. (zdjęcia w galerii)

 • XV Regionalny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

  25 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna". Klasa II zaprezentowała utwór "Żołnierz dziewczynie nie skłamie", solista z klasy III Szymon Bald zaśpiewał "Serce w plecaku", solistka Zofia Kołatek - "Dziewczyna z granatem", chór klas IV - VI przybliżył przepiękną pieśń z czasów Powstania Warszawskiego. Wszystkie utwory widownia przyjęła z wielką radością i podziękowała im gromkimi brawami. 

 • Pasowanie na ucznia

  Dzień 23 października dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 był wyjątkowy. Maluchy popisały się dużą wiedzą o szkole, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po wykonanym montażu słowno - muzycznym, złożonym ślubowaniu, zostały pasowane i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.  Drogim Pierwszoklasistom i ich Rodzicom, życzymy dużo cierpliwości i radości z osiąganych sukcesów. (zdjęcia w galerii)

   

 • Spotkanie integracyjne w klasie "0"

  Po południu, 13.10.14r.Rodzice wraz z dziećmi z klasy "0" spotkali się, by bliżej się poznać. Mamy przygotowały słodki poczęstunek oraz prześliczne prace plastyczne pt. "Wycinankowe ludziki". W tym czasie dzieci ćwiczyły, bawiły się oraz wykonały obrazy z geometrycznych figur. Wszystkim towarzyszyła radość, a uśmiech nie schodził z twarzy. Dzieci są wdzięczne Mamusiom za poświęcony czas, słodkości oraz kolorowe prace, które zdobią naszą szkołę.(zdjęcia w galerii)
   

 • Program "OWOCE W SZKOLE" w klasie "0"

  "Owoce w szkole" - ten program od bieżącego roku szkolnego realizuje również klasa "0". Odbyły się zabawy, podczas których maluchy wielozmysłowo poznały warzywa i owoce. Dzieci wiedzą, jakie skarby mają w sobie kolorowe jarzynki i pachnące owoce oraz, że należy je spożywać codziennie.(zdjęcia w galerii)

 • KLASA "0" - wrzesień

  Dzieci z oddziału przedszkolnego we wrześniu poznały zasady funkcjonowania w grupie i szkole. Poznały się też wzajemnie.Uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Nigdy się nie nudziły, ponieważ codziennie pracują, bawią się, uczą oraz ćwiczą - a do dyspozycji mają przyszkolny plac zabaw, "orlikowe" boisko oraz mnóstwo gier i zabawek.Razem spożywają przyniesione śniadanka i piją pyszną herbatkę przygotowaną przez panie z obsługi, panią Elę i panią Mariolę. Mówią, że w szkole jest SUPER!(zdjęcia w galerii)
   

strona: