Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
Strona główna
 • W-F Z MISTRZEM

  W dniu 11.04.2014 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z siatkarzami - Juniorami SKRY Bełchatów w ramach "Tygodnia Zdrowia". Treningi przez 3 godziny lekcyjne z uczniami klas IV - VI przeprowadzili: Szymon Puławski, Wojciech Miller, Mariusz Sobczyk, Adam Surgut. Na koniec uczniowie mieli okazje zrobić sobie wspólne zdjęcie z siatkarzami oraz zebrać autografy (zdjęcia w galerii).

 • Wyniki naboru do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015

   

 • Sprzątaliśmy Naszą Małą Ojczyznę

  Dziś, 8 kwietnia, postanowiliśmy zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Przez cały poranek uczniowie klas IV - VI dzielnie sprzątali ulice Grocholic.  Po wykonanym zadaniu Pan Prezydent Dariusz Matyśkiewicz przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Grocholicach zaprosił dzieci na ognisko i pieczone kiełbaski. Dzieci z przyjemnością skorzystały z tego zaproszenia. Dzięki takim akcjom wzrasta świadoma odpowiedzialność uczniów za stan środowiska naturalnego. (zdjęcia w galerii)

 • Zajęcia otwarte klasy III

  W dniu 28.03.2014 r. zajęcia otwarte nt. życia i twórczości Doroty Gellner przeprowadziła klasa III pod kierownictwem Pani Urszuli Jasińskiej (zdjęcia w galerii).

 • KONKURS SUDOKU

  21 marca o godz 9 00 rozpoczął się II Międzyszkolny Konnkurs Sudoku. O I miejsce zmagało się 12 uczniów ze szkoły podstawowej nr 1, 9, 12 i 5. Sudoku jest łamigłówką, która wykształca zdolność logicznego myślenia. Miejsce I oraz II zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 a miejsce III uczennica z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 9 (zdjęcia w galerii).

 • Witamy WIOSNĘ

  W dniu dzisiejszym, tj 21 marca wszystkie dzieci z klas 0 - 3 wyszły na spacer. Radośnie śpiewając, w barwnym korowodzie przeszły ulicami Grocholic, by przywitać WIOSNĘ. Następnie przy współpracy Ochotniczej Straży Pozarnej w Grocholicach mogły uczestniczyć w spaleniu Marzanny. Po tak radosnym powitaniu wiosny mamy nadzieję, że  zima już do nas nie wróci. (zdjęcia w galerii)

 • SP 5 ZAPRASZA

  Kliknij na zdjęcie i obejrzyj film.

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej

  W dniu 07.03.2014 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap miejski Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej "Młodzież zapobiega pożarom i chroni środowisko". I miejsce w kategorii szkół podstwowych zajęła uczennica klasy VI Emilia Sikorska, co umożliwia jej wzięcie udziału w etapie powiatowym (zdjęcia w galerii).

 • "Giganty sportu"

  6 marca w Publicznym Gimnazjum nr 4 odbył się konkurs wiedzy o bełchatowskich klubach sportowych. W kategorii wiedzowej nasza drużyna zdobyła 5 miejsce, natomiast w konkursie na najlepiej dopingujący zespół okazaliśmy się najbardziej sympatyczną grupą. Wiadomości na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Bełchatowa http://www.belchatow.pl/index.php/konkurs-o-naszych-gigantach-1

 • DZIEŃ KOBIET W KLASIE ZEROWEJ

  6 marca w klasie 0 odbyła się uroczystość klasowa z okazji Dnia Kobiet. Dzieciaki recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły, by podziękować za opiekę, codzienną troskę i miłość. Po występach artystycznych, które dostarczyły mamom wielu wzruszeń, wszystkie panie dostały od swoich pociech własnoręcznie zrobione kwiaty, a dziewczynki zostały obdarowane upominkami przez swoich kolegów.

   

 • ROZPOCZYNAMY NABÓR DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I

  Zgodnie z przepisami MEN, w roku 2014/2015 do klasy pierwszej Rodzice mają obowiązek zgłosić dzieci urodzone w 2007r (siedmiolatki) oraz dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca 2008r. (sześciolatki), dlatego ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych do pobrania wniosku ze strony, bądź z sekretariatu szkoły.

  Równolegle ogłaszamy nabór dla dzieci do odziału przedszkolnego. 

  Wszystkich zainteresowanych Rodziców i Dzieci zapraszamy na zajęcia otwarte oraz zebranie, w dniu 3 marca 2014r. (tj. poniedziałek) o godz. 1700 do budynku szkoły.

  Na wszystkie nurtujące Państwa pytania odpowiedzą doświadczeni pedagodzy. Przyjdź! Zapytaj ! Zapraszamy! Zaufaj Nam Twoje dziecko trafi w dobre ręce.

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie

  Anna Janiszewska

 • OSTATKI, OSTATKI, OSTATKI

  Dziś Ostatki, dlatego rada pedagogiczna postanowiła zrobić niespodzinkę wszystkim uczniom i zorganizować zabawę. Czarownice, piraci, modelki i gwiazdy filmowe wirowały w tańcu kończąc karnawał. (zdjęcia w galerii)

 • Program Lepsza Szkoła

  Od 2 lat uczestniczymy w programie LEPSZA SZKOŁA  Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Nasz nauczyciel Pani Krystyna Mickiewicz organizuje:

  • Sesje z plusem przeprowadzane w każdej klasie  trzy razy w roku szkolnym,  czyli standaryzowane testy (na wejście, w połowie i na końcu roku szkolnego)

  oraz

  • Próbny sprawdzian.

  Indywidualizowane raporty pozwalają obejrzeć rezultaty poszczególnych uczniów oraz całej klasy na tle wyników szkolnych i ogólnopolskich oraz pokazują, które z typów zadań sprawiają uczniom najwięcej trudności.

  Uczestnictwo w programie daje nauczycielowi oraz rodzicom możliwość stałej i rzetelnej oceny postępów uczniów w ciągu każdego roku nauki matematyki oraz miarodajną ocenę wiedzy uczniów. 

 • Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

  Mistrzostwa w narciarstwie alpejskim i snowboardzie odbyły się w środę 12 lutego na Górze Kamieńsk. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa i brali w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Konkurencja była duża, ale mimo to mamy swoich laureatów. Karolina Grzelak (kl V) z czasem 49,48s. i Karol Błaszczyk (kl VI) z czasem 45,82s. zdobyli III miejsca, natomiast Hanna Stępień (kl V) zdobyła IV miejsce. Laureatom gratulujemy.

     

  Zdjęcia na stronie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.680093875387461.1073742034.103711699692351&type=1

 • MISTRZOSTWA POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

  Dnia 4 lutego 2014 roku odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO w tenisie stołowym.  Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki: Aleksandra Kucharska i Aleksandra Strąkowska. Nasze zawodniczki zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do zawodów w Dobryszycach. GRATULUJEMY!!!

  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  Dnia 15.01.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się konkurs "Kolęd i Pastorałek". Jury w składzie Pani Dorota Karasińska, Pan Andrzej Madej oraz Pan Paweł Bauer wybrali laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych kl. 0 - III oraz kl. IV - VI (zdjęcia w galerii).

 • JASEŁKA W KOŚCIELE

  W niedzielę, 05.01.14., uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele parafialnym w Grocholicach przygotowywane od kilku tygodni Jasełka. W role wcielili się uczniowie klas: V, IVa oraz III. Dopisała frekwencja, kościół wypełniony był po brzegi. Atmosfera Jasełek udzieliła się widowni, która na zakończenie nagrodziła występujących brawami i słowami uznania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej w galerii naszej strony.

 • W dniu 03.01.2014 r. naszą szkołę odwiedzili pracownicy ZOO Safari w Borysewie. Przeprowadzili oni lekcje pokazowe z żywymi zwierzętami tj. jaszczurka "Agama brodata", która nazywa się Czesław, Żółw "Żabuti leśny" - Benek oraz "Wąż mleczny" - Edek (zdjęcia w galerii).

 • Jasełka i Wigilie klasowe 2013r.

  "Ten szczególny dzień się budzi,

  niosąc ciepło w każdą sień,

  to dobroci dzień dla ludzi, 

  tylko jeden w całym roku taki dzień"

  W ten świąteczny nastrój wprowadzili nas szkolni aktorzy podczas Jasełek. Przepiękne przedstawienie zmusiło widzów do zastanowienia się nad własnym postępowaniem, sensem i magią Świąt Bożego Narodzenia.  Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu odbyły się wigilie w klasach. (zdjęcia w galerii)

strona: