Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
Strona główna
 • ZERÓWECZKA PIECZE CIASTECZKA

  Dzieci z klasy "0" wraz z panią przygotowały ciasto, a potem w atmosferze radości i zabawy wycinały ciastka o przeróżnych kształtach. Nasze kochane panie, Ela i Mariola, zadeklarowały pomoc w pieczeniu. Więc piekły ... i piekły, bo ciasteczek było ogromnie dużo, a słodki zapach unosił się w całej szkole. Kolejnego dnia dzieci dekorowały ciastka czekoladą, lukrem i kolorową posypką. Jednak najprzyjemniej było jeść własnoręcznie przygotowane łakocie. "Fajne były te kreatywne zajęcia" - podsumowały dzieci.

 • Wystawa Grocholice wczoraj i dziś

  W dniu 19 XI uczniowie klas IV - VI zostali zaproszeni do sali OSP na prelekcję oraz obejrzenie zbiorów starych zdjęć. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wykładem Pana Piotra Langkamera, który opowiedział ciekawostki z historii Grocholic oraz o zebranych dokumentach. Mogli choć trochę zapoznać się z dziejami dzielnicy, w której mieszkają i się uczą. Na zakończenie gromkimi brawami podziękowali twórcom tej przepięknej wystawy.

 • Narodowe Święto Niepodległości oraz Międzyszkolny Konkurs Poezji Żołnierskiej,Legionowej i Niepodległościowej.

  Dziś w Naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości gościliśmy historyka, pracownika Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, pana Łukasza Politańskiego. Pan Politański przeprowadził prelekcję, podczas której przybliżył historyczne wydarzenia zwiazane z okresem I wojny światowej i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dodatkowo zaprezentował umundurowanie żolnierza polskiego z tego okresu. Była to bardzo ciekawa i interesująca lekcja historii.

  W dniu dzisiejszym odbył się również Międzyszkolny Konkurs Poezji Żołnierskiej, Legionowej i Patriotycznej. Patronat Honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Bełchatowa - Marek Chrzanowski. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół z terenu naszego miasta. Wszyscy uczestnicy konkursu podeszli z wielkim zaangażowaniem i wykazali się znakomitymi umiejtnościami recytatorskimi oraz grą aktorską. Komisja w składzie: Pani Alicja Przydryga, Pani Ewa Aleksanderek oraz Pan Łukasz Politański przyznali następujące miejsca: I miejsce Julia Zając z SP3, II miejsce Aleksandra Dawidziak z SP8, III miejsce Nadia Lis z SP4. W wyniku głosowania przyznano dwa wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu: Jakub Marciniak z SP12 i Lena Chmiel z SP13. 

 • Zapaliliśmy znicze

  Jak co roku nasza szkoła uczciła pamięć poległych żołnierzy w obronie Ojczyzny oraz zmarłych nauczycieli. Uczniowie przeprowadzili akcję zbiórki zniczy i w dniu dzisiejszym zapalili je na mogiłach, które znajdują się na naszym cmentarzy parafialnym. (zdjęcia w galerii)

 • XV Regionalny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

  25 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Regionalnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna". Klasa II zaprezentowała utwór "Żołnierz dziewczynie nie skłamie", solista z klasy III Szymon Bald zaśpiewał "Serce w plecaku", solistka Zofia Kołatek - "Dziewczyna z granatem", chór klas IV - VI przybliżył przepiękną pieśń z czasów Powstania Warszawskiego. Wszystkie utwory widownia przyjęła z wielką radością i podziękowała im gromkimi brawami. 

 • Pasowanie na ucznia

  Dzień 23 października dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 był wyjątkowy. Maluchy popisały się dużą wiedzą o szkole, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po wykonanym montażu słowno - muzycznym, złożonym ślubowaniu, zostały pasowane i oficjalnie dołączyły do grona uczniów.  Drogim Pierwszoklasistom i ich Rodzicom, życzymy dużo cierpliwości i radości z osiąganych sukcesów. (zdjęcia w galerii)

   

 • Spotkanie integracyjne w klasie "0"

  Po południu, 13.10.14r.Rodzice wraz z dziećmi z klasy "0" spotkali się, by bliżej się poznać. Mamy przygotowały słodki poczęstunek oraz prześliczne prace plastyczne pt. "Wycinankowe ludziki". W tym czasie dzieci ćwiczyły, bawiły się oraz wykonały obrazy z geometrycznych figur. Wszystkim towarzyszyła radość, a uśmiech nie schodził z twarzy. Dzieci są wdzięczne Mamusiom za poświęcony czas, słodkości oraz kolorowe prace, które zdobią naszą szkołę.(zdjęcia w galerii)
   

 • Program "OWOCE W SZKOLE" w klasie "0"

  "Owoce w szkole" - ten program od bieżącego roku szkolnego realizuje również klasa "0". Odbyły się zabawy, podczas których maluchy wielozmysłowo poznały warzywa i owoce. Dzieci wiedzą, jakie skarby mają w sobie kolorowe jarzynki i pachnące owoce oraz, że należy je spożywać codziennie.(zdjęcia w galerii)

 • KLASA "0" - wrzesień

  Dzieci z oddziału przedszkolnego we wrześniu poznały zasady funkcjonowania w grupie i szkole. Poznały się też wzajemnie.Uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły. Nigdy się nie nudziły, ponieważ codziennie pracują, bawią się, uczą oraz ćwiczą - a do dyspozycji mają przyszkolny plac zabaw, "orlikowe" boisko oraz mnóstwo gier i zabawek.Razem spożywają przyniesione śniadanka i piją pyszną herbatkę przygotowaną przez panie z obsługi, panią Elę i panią Mariolę. Mówią, że w szkole jest SUPER!(zdjęcia w galerii)
   

 • Lekcja języka polskiego

  Hermes, Zeus, Demeter i Kora, itp bogowie opanowali szkołę. A to za sprawą klas piątych, które w swoim programie z języka polskiego omawiają mity. Dzięki tak zorganizowanym zajęciom w szkole nigdy nie jest nudno:-) (zdjęcia w galerii)

 • Wycieczka klas II i III - Góra Kamieńsk

  W piątek klasy II i III zwiedziły ścieżkę przyrodniczo - ekologiczną znajdującą się na Górze Kamieńsk. Dużą frajdę sprawił uczniom wjazd kolejką na szczyt, na którym mogły podziwiać przepiękny krajobraz Bełchatowa i okolic. Wielką wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił także widok na wyrobisko kopalni odkrywkowej. Punktem kulminacyjnym programu było zjedzenie pieczonych kiełbasek. Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę wrócili do szkoły. (zdjęcia w galerii)

 • Sałatkowo

  Klasy I - III postanowiły skorzystać z darów jesieni i uczyły się przygotowywać zdrowe i smaczne sałatki. Zajęcia kulinarne sprawiły najmłodszym dużo radości.

 • KONSULTACJE Z RODZICAMI

  Dnia 01.10.2014 r. od godz. 1700 w naszej szkole odbędą się konsultacje, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców.

 • PRZESIEWOWE BADANIE SŁUCHU

  29.09.2014 r. od godz. 8.00 w naszej szkole będą przeprowadzone bezpłatne przesiewowe badania słuchu finansowane z budżetu Miasta Bełchatowa. Badania skierowane są do wszystkich dzieci uczęszczajacych do klasy I. Patronat nad akcją sprawuje Prezydent Miasta Bełchatowa.

  broszurka.pdf

  ankieta_dla_rodzicow(1).pdf

  zgoda_na_badanie(1).pdf

 • INFORMACJA

  W dniu 11.09.2014 r. odbyło się zebranie z Radą Rodziców na którym ustalono, iż składka w roku szkolnym 2014/2015 na pierwsze dziecko wynosi 40 zł, na drugie 20 zł, kolejne zwolnione.

  Przewodnicząca Rady Rodziców

  Marzena Wojdal

 • 75 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

  W dniu 05.09.2014 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 75 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Uczniowie tym faktem oddali hołd poległym, zwłaszcza żołnierzom - PATRONOM NASZEJ SZKOŁY - ŻOŁNIERZOM WOJSKA POLSKIEGO (zdjęcia w galerii).

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 DNIA 1. 09. 2014r tj. w poniedziałek

  godz 8 00 - msza św w kościele pw. Wszystkich Świętych

  9 00 - akademia w sali gimnastycznej szkoły dla klas 0 - 3

  Klasy IV - VI zapraszamy do swoich sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

  kl IV - sala nr 14 - wychowawca  Pani Edyta Kaczmarek

  kl Va - świetlica szkolna - wychowawca Pani Małgorzata Łazutka Jasińska

  kl Vb - sala nr 3 - wychowawca Pani Ewa Aleksanderek

  kl VI - sala nr 17 - wychowawca Pani Ewa Kępa

 • INFORMACJA „WYPRAWKA SZKOLNA”

  W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników, w szkołach podstawowych pomocą objęci będą:

  1. Uczniowie klas II, III i VI rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2014/2015 pochodzący z rodzin, których kryterium dochodowe nie przekracza 539,00 zł netto na osobę.
  2. Uczniowie klas II, III i VI pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę przekracza dochód 539,00 zł netto, lecz w rodzinach tych występują warunki określone w art. 7 ustawy 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

  Zainteresowane osoby proszone są o składanie wniosków
  w sekretariacie szkoły do dnia 02.09.2014 r. wraz z załączonym zaświadczeniem o wysokości dochodów (netto) lub jeśli wnioskodawca korzysta ze świadczeń rodzinnych, w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego powinien załączyć zaświadczenie z MOPS.

  Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 "Wyprawka szkolna" do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.sp5belchatow.edupage.org

 • KONKURS PRZYRODNICZY OPOWIEŚCI PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH ZIEMI ŁÓDZKIEJ

   

  Dziś, 24 czerwca odbył się konkurs przyrodniczy podsumowujący projekt ekologiczny "Opowiści Parków Krajobrazowych Ziemi Łódzkiej". W I etapie konkursu uczestniczyli wszyscy uczniowie i musieli oni rozwiązać test wiedzowy. Dziś na sali spotkali się najlepsi uczestnicy, którzy w czasie 6 konkurencji rywalizowali o miejsca na podium. Musieli się oni wykazać szczegółową wiedzą o zwierzętach i roślinach występujących w parkach krajobrazowych.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

       W dniu 27.06.2014 r. o godz. 900 zakończanie roku szkolnego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie.

strona: