Nawigacja

 • ZDROWE ŚNIADANIE

  24.05.2016 r. uczniowie z klas Ia, IIa oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego przygotowali i zjedli zdrowe śniadanie. Świeży twarożek z rzodkiewką, szczypiorkiem i koperkiem bardzo wszystkim smakował. Można było także skosztować białego serka z miodem z zaprzyjaźnionej pasieki (zdjęcia w galerii).

 • Zielona Szkoła-Zawoja

  W dniach 16-20 maja 2016 roku uczniowie klas IV-VI wyjechali na Zieloną Szkołę do Zawoi, położonej u stóp Babiej Góry. Pensjonat „Krakowianka” powitał wszystkich miłą atmosferą, dobrą i bezpieczną bazą lokalową, smacznym jedzeniem i przede wszystkim pięknymi widokami.  

  Uczniowie brali udział w pieszych wycieczkach po okolicach Zawoi, podczas których zapoznali się z regionem i historią okolicy. Ponadto dzieci poznały tradycyjny sposób przyrządzania serów z mleka owczego. Dodatkowo uczniowie odwiedzili Centrum Górskie Korona Ziemi. To jedyne miejsce w kraju, w którym można zobaczyć, a nawet dotknąć najwyższych szczytów ziemi, a także usłyszeć o wyczynach Polaków w górach wysokich. Największą atrakcją okazał się park linowy o długości 450 metrów, który dostarczył potężnej dawki adrenaliny. Kolejną niespodzianką był Spacer w Koronie Drzew - specjalna „ścieżka” pomiędzy drzewami, która pozwala wspiąć się na 18 metrów bez zabezpieczeń alpinistycznych. W Muzeum Przyrodniczym Babiogórskiego Parku Narodowego dzieci zapoznały się przyrodą, piętrowym układem roślinności i zwierzętami występującymi  na terenie Parku.  

  W wolnych chwilach wszyscy korzystali z gier i zabaw sportowych na świeżym powietrzu, z zajęć plastycznych i tanecznych, dyskotek, ogniska i projekcji filmowych. Wyjazd niewątpliwie można uznać za bardzo udany!

 • 27 maja - dzień wolny od zajęć dydaktycznych!!!

  Zgodnie z Kalendarzem Szkolnym dzień 27 maja 2016r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W związku z tym, prosimy zgłaszać do dnia 24. 05. 2016r. (tj. wtorek) w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki świetlicy.

  W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadu i herbaty.

 • TYDZIEŃ ZDROWIA

  (zdjęcia w galerii)

 • UWAGA RODZICE

  Dnia 19.05.2016 r. (czwartek) o godz. 16.30 zapraszamy na zebranie wszystkich rodziców, którzy złożyli wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017.

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zielono mi"

  W dniu 11. 05. 2016r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski "Zielono mi" i nasza uczennica Ania Kruszyńska prezentując wiersz Jana Brzechwy "Kłótnia rzek" zdobyła I miejsce. W konkursie tym zostały przyznane także wyróżnienia, które zdobyła Oliwia Deptuła za recytację wiersza S. Kraszewskiego "Apel do ludzi" oraz Natalia Warcholińska za wiersz N. Usenko "Potwór ekologiczny".

 • Dzień Europy

  Dzień Europy przypada 9 maja, ale my juz w dniu dzisiejszym poszerzaliśmy wiadomości o krajach europejskich. Każda klasa wylosowała kraj, o którym przygotowywała najważniejsze informacje, plakat i flagi. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali na zajęciach dowiadując sie przy tym gdzie znajduje się dane państwo, jakim językiem się posługuje, jaką ma kuchnię oraz układali puzzle przedstawiające najciekwasze miejsca. Wszystkie prace utworzyły jeden wielki plakat, który został zamieszczony na korytarzu szkolnym, a kolorowe flagi zostały zaprezentowane przez dzieci podczas wspólnego zdjęcia przed budynkiem szkoły.(zdjęcia w galerii)

 • WYNIKI NABORU

 • II BEŁCHATOWSKI BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA

  "Zabiegamy o pamięć" pod takim hasłem w dniu 6 maja 2016 r. odbył się II Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja. Celem imprezy było upamiętnienie 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, popularyzacja biegów wśród dzieci oraz "Lekkoatletyki dla każdego". Bieg odbył się w Parku przy Muzeum Regionalnym, w którym udział wzięło 20 uczniów z naszej szkoł z klas I - III. Alicja Morawiec w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy (zdjęcia w galerii).

 • Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  4 maja 2016 r. odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VIb po uroczystym powitaniu gości, nauczycieli i swoich kolegów, odśpiewali "Hymn". Natępnie w montażu słowno - muzycznym zaprezentowali okoliczności uchwalenia konstytucji, jej zapisy oraz skutki. Akademię zakończył występ Zosi Kołatek, która zaśpiewała piosenkę "Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty (zdjęci w galerii).

 • WYCIECZKA DO ZACZAROWANEGO LASU

  29.04.2016 r. uczniowie klasy III oraz klasy "0" uczestniczyli w wycieczce do "Zaczarowanego lasu". Pogoda sprzyjała, więc radości było bardzo dużo. Zabawy w plenerze, przejażdżki "tramwajem konnym" sprawiły wszystkim wielką radość. Jednak największym powodzeniem cieszyły się spotkania z postaciami ze znanych bajek. Czerwony Kapturek uświetnił nam pobyt pięknym śpiewem, grą na gitarze oraz poczęstował nas słodkimi pierniczkami. Baba Jaga zaś dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń(zdjęcia w galerii).

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz promowania książek, które zostały zakupione w ramach Programu "Książki naszych marzeń", dnia 26.04.2016 r. w naszej szkole uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie "Księżniczka się nudzi". Przesłanie płynące ze spektaklu miało za zadanie zachęcenie dzieci do czytania książek i częstego odwiedzania biblioteki szkolnej (zdjęcia w galerii).

 • DZIEŃ WOLNY

  Zgodnie z Kalendarzem Szkolnym dzień 2 maja 2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
       W związku z  tym, prosimy zgłaszać do dnia 28.04.2016 r. (tj. czwartek) w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki  świetlicy.

       W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadu i herbaty.

 • DZIEŃ ZIEMI

  Dnia 22.04.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Ziemi". Akcja prowadzona jest corocznie, a jej celem jest promowanie postawy ekologicznej wśród uczniów oraz uświadomienie jak ważna jest ochrona środowiska.

  W obchody "Dnia Ziemi" wpisał się również Szkolny Konkurs "Śmieciowa Moda", w którym dzieci zaprezętowały płaszcze i peleryny wykonane z materiałów odpadowych (tektura, folia, puszki, resztki tkanin, płyty CD, itp.). Jury w składzie: Pani Ewa Jendrusia, Pani Paulina Bartnicka, Pani Alicja Skrzypiec oraz uczennica Natalia Kaczmarek przedstawiciel Samorządu Ucznioskiego ocenili stroje i przyznali następujące miejsca:

  w kategorii klas 0 - III:

  I miejsce Maciej Szymczyk

  II miejsce Kacper Nieznański

  III miejsce Alicja Morawiec

  wyróżnienie: Dominik Szymczyk, Jan Hulbój, Jakub Pożycki, Aleksandra Janiszewska

  w kategorii klas IV - VI:

  I miejsce Iga Kuczyńska

  II miejsce Gabriela Janiszewska

  III miejsce Kacper Lipertowicz

  wyróżnienie: Zuzanna Kaczmarek

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy (zdjęcia w galerii).

 • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

       "Elektroniczne gadżety - nowe uzależnienie wśród dzieci" - to temat spotkania, które odbyło się w naszej szkole 20 kwietnia 2016r. Rodzice uczniów z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o narastającym problemie uzależnień, który dotyka coraz młodszej grupy dzieci. Tematyka spotkania zrodziła wiele pytań ze strony rodziców, którzy dodatkowo skorzystali z indywidualnej konsultacji. Materiały ze spotkania w zakładce - Pedagog.

 • WYCIECZKA DO MUZEUM

  19 kwietnia 2016 r. uczniowie kl. IIa i klas VI odwiedzili Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Zwiedzili zamek królewski i obejrzeli okolicznościowe wystawy: Życie ludzi dawniej, Chrzest Polski - rocznica. Była to ciekawa lekcja historii oraz plastyki(zdjęcia w galerii).

 • ZIELONA SZKOŁA W GŁAZIE

  Uczniowie klas IIa, IIb oraz kilkoro pierwszaków uczestniczyło w Zielonej Szkole w Głazie. Podczas wypoczynku dzieci korzystały z wielu atrakcji: odbyły wycieczki zaprzęgiem konnym po okolicy, uczyły się jazdy konnej, odwiedziły Kalisz oraz Muzeum Leśnictwa i Rezerwat Żubrów w Gołuchowie.

  Dowiedziały się na czym polega dogoterapia. Te zajęcia dały dzieciom wiele radości. Zapał do zabawy gościł na placu zabaw na świeżym powietrzu, a tężyznę fizyczną ćwiczyły "na zielonej sali gimnastycznej".

  Umiejętnością tańca czy śpiewania mogły pochwalić się na wieczornych dyskotekach i spotkaniach karaoke.

  Codziennie spożywały pyszne i zdrowe posiłki przygotowane na miejscu przez panie kucharki. To był udany, radosny czassmiley.

 • KONKURS TANECZNY

  W dniu 12.04.2016 r. odbył się konkurs taneczny w Szkole Podstawowej nr 9 w Bełchatowie. Uczennice z klas V i VI wykazały się równym i bezbłędnym wykonaniem układu tanecznego. Grupa "Roztańczone piątki" zajęła I miejsce a Oliwia Mielczarek w solowym wykonaniu układu - II miejsce. Dodatkowo Oliwia otrzymała specjalną nagrodę od Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Bełchatowie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!! (zdjęcia w galerii).

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  W poniedziałek 11.04.2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie z klas I - VI prezentowali przygotowane wiersze. Jury w składzie: Pani Mirosława Świtoń, Pani Elżbieta Łukaszewska, ks. Piotr Mazij nagrodziło następujących uczniów:

  W kategorii klas I - III:

  I miejsce - Jan Hulbój

  II miejsce - Maja Rozpondek

  III miejsce - Natalia Warcholińska

  wyróżnienia: Julia Matyśkiewicz, Anna Kruszyńska

  W kategorii klas IV - VI:

  I miejsce - Jakub Pluciński

  II miejsce - Amelia Biniecka

  III miejsce - Michalina Aleksanderek

  wyróżnienia: Zuzanna Kaczmarek, Szymon Bald.

  Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca w każdej z kategorii będą reprezentowali szkołę na XXII Małym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez MCK w Bełchatowie. Życzymy im powodzenia! (zdjęcia w galerii)

 • Bajka "Kot w butach"

  Dużo wrażeń zapewniła nam dzisiaj (8. 04. 2016) klasa IIb, która pod przewodnictwem wychowawczyni pani Iwony Strzelczyk, przygotowała przedstawienie teatralne, pt.: "Kot w butach". Świetna gra małych aktorów, piękne stroje i przygotowana przez dzieci scenografia sprawiły, że zebrani na widowni Rodzice, "zerówka" z zaprzyjaźnionego Samorządowego Przedszkola nr 8 i pozostali uczniowie z klas 0 - III świetnie się bawili. Występujący zostali nagrodzeni dużymi brawami. (zdjęcia w galerii)

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
  ul. Szkolna 10 97 - 400 Bełchatów
 • 44 733 04 60

Galeria zdjęć