Szkoła Podstawowa nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Bełchatowie
Strona główna
 • SZANOWNY RODZICU!

  Rozpoczynamy nabór do klasy I.

  W roku szkolnym 2015/2016,  zgodnie z przepisami MEN do klasy pierwszej Rodzice mają obowiązek zgłosić dzieci urodzone  w 2008r (siedmiolatki) oraz dzieci urodzone 2009r. (sześciolatki).

           Od 2 do 31 marca można zapisać dziecko w sekretariacie szkoły w godz. 745 - 1530.

  W dniu 24 marca tj. wtorek o godz. 1700 zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców razem ze swoimi dziećmi na zajęcia otwarte.

           Na wszystkie nurtujące Państwa pytania odpowiedzą doświadczeni pedagodzy. Przyjdź! Zapytaj! Zaufaj Nam! Twoje dziecko trafi w dobre ręce.

  Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach 630 - 1620

  Serdecznie zapraszamy!

           W miesiącu kwietniu ruszą zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego.

   

  Z poważaniem

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie

  Anna Janiszewska

   

 • Ostatki w naszej szkole

  Jak podaje Wikipedia Ostatkizapusty -  to słowo, które oznacza ostatni dzień karnawału. Następny dzień – Środa Popielcowa – oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. W ostatki urządza się ostatnie huczne zabawy, bale przed nadchodzącym okresem wstrzemięźliwościDlatego zgodnie z tradycją zamiast "zwykłych" uczniów do szkoły przyszli dzis przebierańcy. Trzeba przyznać, że pomysłów na stroje nie brakowało. (zdjęcia w galerii)

 • JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ

  Dziś tj. w czwartek 29 stycznia przepięknie poprzebierane dzieci tańczyły na szkolnej zabawie choinkowej. Dużo zorganizowanych konkursów i skoczna muzyka sprawiły, że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Rada rodziców przygotowała słodki poczęstunek oraz zaangażowała się w malowanie buziek wszystkim chętnym maluchom. (zdjęcia w galerii)

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  W dniach 27-28.01.2015 r. zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na zebrania podsumowujące I semestr roku szkolnego 2014/2015.

  W dniu 27.01.2015 r.

  klasa "0" i I a godz. 16.30

  klasa I b, II i III godz. 17.00

  Dnia 28.01.2015 r. o godz. 17.00 wszyscy rodzice uczniów z klas IV - VI mają spotkanie z Panią Kariną Kamińską psycholog z Poradni Psychologoczno - Pedagogicznej w Bełchatowie nt. "Zagrożenia dzieci w sieci", po którym rozpoczna się zebrania z wychowawcami klas.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  W dniu 21.01.2015 r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie z klas 0 - III zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne przed ukochanymi Babciami i Dziadkami.

  Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i miłą atmosferę (zdjęcia w galerii).

 • KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  Dnia 21.01.2015 r. w naszej szkole odbył się konkurs "Konkurs Kolęd i Pastorałek". Komisja konkursowa w składzie: p. Dorota Karasińska, p. Andrzej Madej, p. Paweł Bauer, p. Tadeusz Łapa wyłoniła laureatów w następujących kategoriach:

  Kategoria klas 0 - III (soliści/duety)

  I m - Natalia Wróblewska

  II m - Julia Szafrańska i Zuzanna Tatara

  III m - Eliza Nowatkowska

  wyróżnienie - Alicja Tatara i Julia Siedlarek

  Kategoria klas 0 - III (zespoły)

  I m - Zespół Dziewczynek z klasy II

  II m - Zespół Chłopców z klasy III

  III m - Grupa "Zerówka"

  wyróżnienie - Zespół klasy III

  Karegoria klas IV - VI (soliści)

  I m - Zofia Kołatek

  II m - Maja Krysiak

  III m - Kaja Płomińska

  wyróżnienie - Paulina Szulc

  Kategoria klas IV - VI (duety/zespoły)

  I m - Zespół klasa VI

  II m - Zespół klasa IV

  III m - Duet Olevia Kumar i Julia Szlachcic

  Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, wszystkim biorącym udział dziękujemy (zdjęcia w galerii).

 • Przedstawienie klasy Va "Na barani skok"

  Dzisiaj tj. w środę 14 stycznia klasa Va zaprosiła młodszych kolegów z klas 0 - III do obejrzenia przygotowanego przez siebie przedstawienia. Uczniowie wykazali się dużym talentem aktorskim, przez co wszystkim bardzo się podobało. Na uwagę zasługuje fakt, iż pomysł zrealizowania tego przedstawienia wyszedł od uczniów. 

 • WIGILIA W KLASIE "0"

  W piątek, 19.12.14., dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią złożyły sobie życzenia, połamały się opłatkiem i przy dźwiękach kolęd zasiadły do wspólnego stołu. Tu gościły pierniki, które dzieci same upiekły i ozdobiły. Dzień upłynął w atmosferze kolęd, życzeń i szkolnych jasełek. (zdjęcia w fotogalerii)

 • Jasełka

  Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2014r. odbyły się jasełka.
  Tym razem historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Główni bohaterowie jasełek to Maryja i Józef oraz aniołowie, a zamiast tradycyjnych pasterzy i mędrców wystąpili sportowcy, współczesne dziewczęta i bezdomni.
  Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół wokalny.
  Całości dopełniała wspaniała dekoracja.

  Pani dyrektor Anna Janiszewska podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.
  (zdjęcia w galerii)
   

 • Serdeczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz szczęścia na każdy dzień Roku 2015r. życzy uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły - dyrektor  Anna Janiszewska

 • "GWIAZDKA DLA PUPILA"

  Podsumowano kolejną już akcję "Gwiazdka dla pupila". Uczniowie zebrali suchą karmę, suchy chleb, ryż oraz  kaszę w ilości 197 kg. Ponadto zgromadzono koce, kołdry, miski i zabawki dla zwierząt ze schroniska w Zdzieszulicach.

  Mamy nadzieję, że sprawiliśmy wspaniały prezent dla naszych pupilów.

 • "PIES, KOT MOIM PRZYJACIELEM"

  Dnia 15 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny - "Pies, kot moim przyjacielem".

  Komisja konkursowa wyłoniła laureatów w kategorii klas 0 - III

  I miejsce - Emilia Leska kl. II

  II miejsce - Oliwia Tomecka kl. III

  III miejsce - Iwet Majchrowska kl. II

  w kategorii klas IV - VI

  I miejsce - Amelia Biniecka kl. IV

  II miejsce - Maja Jamrozowicz kl. IV

  III miejsce - Krzysztof Walenczak kl. VI

  Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

  - Julii Matyśkiewicz z kl Ib

  - Macieja Szymczyka z kl. "0"

  - Filipa Tomeckiego z kl. Vb

  - Jakuba Markowiaka z kl. IV

  Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, wszystkim biorącym udział dziękujemy (zdjęcia w galerii).

   

 • III Warsztaty bożonarodzeniowe

  Nadchodzi czas, kiedy będziemy ubierać choinki. I właśnie dlatego wczoraj (10 XII) zorganizowane zostały w szkole warsztaty bożonarodzeniowe. Świąteczne bombki, łańcuchy, aniołki i gwiazdki tworzyli licznie przybyli uczniowie i ich rodzice. Wszędzie było błyszcząco i kolorowo. Ta wspólna praca, śmiechy i rozmowy wprowadziły nas w świąteczny nastrój. (zdjęcia w galerii)

 • INFORMACJA

  Zgodnie z kalendarzem szkolnym dni 22, 23, 24, 29, 30, 31 grudzień 2014 oraz 2 styczeń 2015 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
  W związku z  tym, prosimy zgłaszać do dnia 12.12.2014 r. w sekretariacie szkoły dzieci, które potrzebują opieki świetlicy.

  W tym dniu szkoła nie zapewnia dzieciom obiadów i herbaty.

 • SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

  W piątek, 05.12.14r., dzieci z klas 0 - III gościły górnika - pracownika Bełchatowskiej Kopalni, pana Waldemara Stawowczyka. Nasz gość opowiadał o codziennej pracy w kopalni odkrywkowej, maszynach i wykopaliskach jej dotyczących. Pan Waldemar Stawowczyk jest również mistrzem Polski, Europy i świata w psich zaprzęgach, więc druga część spotkania dotyczyła hobby naszego niecodziennego gościa. Wizyta zakończyła się występem najmłodszych dzieci ze szkoły- grupy "0".

 • MIKOŁAJ W ZERÓWCE

  Podczas pracy dzieci w oddziale przedszkolnym nieoczekiwanie do klasy wszedł gość - Mikołaj. Zaskoczone dzieci zaczęły bić brawa i radości nie było końca. Zanim otrzymały prezenty, musiały odpowiedzieć na kilka pytań i zaśpiewać piosenkę o Mikołaju. Na koniec wszystkie dzieci podziękowały za podarki, niektóre wręczyły Mikołajowi laurki. Tę długo wyczekiwaną wizytę uwieczniono wspólnymi zdjęciami.

 • Mistrzostwa Bełchatowa w Tenisie Stołowym dziewcząt

  06.12.2014

  Dnia 6 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Bełchatowa w Tenisie Stołowym dziewcząt szkół podstawowych. Zawodniczki naszej szkoły Agata Ławniczak i Julia Woszczyk wywalczyły I miejsce. Gratulujemy.

 • "Dzień Seniora"

  Już po raz ósmy, uczniowie z naszej szkoły, uroczyście uczcili Święto Seniora. Z tej okazji przygotowali przedstawienie teatralne pt. "Ptasie radio". Na zakończenie wszystkim wspaniałym Paniom, dzieci wręczyły własnoręcznie robione karty okolicznościowe.

 • OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015:

  • XII Bełchatowski Bieg Niepodległosci:
  • II miejsce- Krystian Kępa Vb
  • IV miejsce- Rafał Sady VI
  • V miejsce- Michalina Aleksanderek IV
  • V miejsce- Marta Kozub Vb
  • V miejsce- Igor Kowalski VI
  • Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych:
  • IV miejsce- Konrad Słowiński VI
  • V miejsce- Igor Kowalski VI     

  Chłopcy zakwalifikowali się na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

  • Mistrzostwa Bełchatowa w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt:
  • IV miejsce- Skład drużyny: Karolina Grzelak, Julia Kubińska, Agata Ławniczak, Magdalena Mras, Milena Mras, Weronika Pychowska, Hanna Stępień, Julia Woszczyk, Aleksandra Wróblewska, Patrycja Wysocka.
  • Mistrzostwa Bełchatowa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców:
  • IV miejsce- Skład drużyny: Jakub Kuliński, Marcin Kruszyński, Cyprian Krysiak, Michał Łukaszewski, Wiktor Pawelczyk, Rafał Sady, Krzysztof Walenczak.
  • Cieszymy się ogromnie i gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.
 • Jesienny turniej gier i zabaw

  25 listopada braliśmy udział w Jesiennym turnieju gier i zabaw, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12. W naszej drużynie byli: Julia Siedlarek - kl Ia, Filip Lipertowicz - kl I b, Kamil Kurzydlak - kl II i Nikola Walas - kl II, Martyna Wojdala - kl III i Daniel Gądek - kl III. Po wielu zmaganiach sportowych, wykazaliśmy się dużą sprawnością fizyczną i zajęliśmy I miejsce. Udział w zawodach sprawił wiele radości zarówno uczestnikom jak i dopingującym rodzicom. Cieszymy się bardzo i gratulujemy zwycięzcom.(zdjęcia w galerii)

strona: