• Organizacja zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022

godz. 08:00

Dla uczniów klas IV - VIII

godz. 09:30

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godzinie 16:45 w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Grocholicach

• Programy 2021/2022

• 21.06.2022
        • W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole pedagodzy szkolni wraz
          z wychowawcami klas realizowali programy edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne
          z zakresu bezpieczeństwa, zdrowia i higieny. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniach przygotowanych dla nich w ramach realizacji programów.

- „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” - oddział przedszkolny (program edukacji zdrowotnej)

- Akademia Bezpiecznego Puchatka – klasa I (program edukacyjno-profilaktyczny)

- „Dziel się uśmiechem” – klasa I (program higieny jamy ustnej)

- „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” – klasy II i III (rekomendowany program z zakresu promocji zdrowia psychicznego)

- „Bieg po zdrowie” – klasa IV (program antynikotynowej edukacji zdrowotnej)

- „Spójrz inaczej” – klasy IV i VI (rekomendowany program z zakresu profilaktyki uniwersalnej)

• Przygoda z Tatą

• 20.06.2022
        • Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.

Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.

Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.

Planowane konkurencje na trasie gry:

1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim

2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza

3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta

4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli

5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami

6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem

7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód

8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską

9. gra w golfa

10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

• Tydzień Zdrowia 2022

• 09.06.2022
        • Podsumowanie Tygodnia Zdrowia w roku szkolnym 2021/2022

W bieżącym roku szkolnym w ramach Tygodnia Zdrowia w naszej szkole miał miejsce szereg działań profilaktycznych m.in.:

1. Spotkania profilaktyczno-edukacyjne w klasach 0-III dotyczące zdrowego odżywiania, przeprowadzone przez szkolną pielęgniarkę, a w klasach IV–VI przez panią dietetyk.
          2. Zajęcia edukacyjne pt.: „Zagrożenia dla młodzieży” (alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy) przeprowadzone przez pracownika Straży Miejskiej.
          3. Zajęcia profilaktyczne pt.: „Narkotyki – co Ci grozi?” przeprowadzone przez pedagoga szkolnego.
          4. Turniej piłki nożnej dla uczniów kl. IV–VI przeprowadzony przez nauczyciela wychowania fizycznego.
          5. Zajęcia edukacyjne ze siatkówki, przeprowadzone przez siatkarzy z Klubu Sportowego „SKRA” Bełchatów.
          6. Spektakle profilaktyczne dla uczniów kl. 0-VIII wystawione przez Teatr „Kurtyna” z Krakowa.
          7. Przeprowadzenie ankiet wśród rodziców oraz uczniów klas IV–VI nt. bezpieczeństwa w szkole.

Projekt profilaktyczny został zakończony konkursem pt. „Moja gra planszowa”, którego celem było promowanie spędzania wolnego czasu z rodziną zamiast z technologiami. Oto nazwiska nagrodzonych uczniów:

• Jan Hulbój – kl. VIIIb.
          • Stanisław Hulbój – kl. IV,
          • Michalina Wojdala – kl. Va.

Ponadto, jury przyznało trzy wyróżnienia dla:

• Gabrieli Sztajnert – kl. IV,
          • Fabiana Zajączkowskiego – kl. Vb,
          • Antoni Kupiec – kl. Vb.